Subscribe to Magazina

Magazina

Adidas prezanton Riten, vi nga Kosova e vogel por e bukur (Video)

Adidas prezanton Riten, vi nga Kosova e vogel por e bukur (Video)

Prodhuesi i njohur gjerman i veshmbathjeve sportive, Adidas në kuadër të spoteve me yje të muzikës botërore ka promovuar një klip edhe me superartisten kosovare, Rita Ora. Në spotin e… Read more »

Pretendimet  e së resë  tiranase Jona- Ina  Hadërit për një  ylli  artistik  në të ardhëm!

Pretendimet e së resë tiranase Jona- Ina Hadërit për një ylli artistik në të ardhëm!

Dy prindërit  e sajë nga gëzimi qe ju lindi një gocë ,dëshira ishte  qe ti vënë emrin se cili në vete,Babai   i saj, kishte dëshirë qe  ti vihet emri  Jona, … Read more »

Vali Corleone ne VIP Shpija 3(video)

Vali Corleone ne VIP Shpija 3(video)

Prezantuesja e “VIP Shpija 3”, Albana Osmani, ka paralajmëruar pjesëmarrjen e të pakrahasueshmit, Vali Corleone, në këtë spektakël televiziv. “Të hënën në ‘VIP Shpija’ bëhet pjesë e këtij ‘reality-show’ Vali… Read more »

Subscribe to Opinion

Opinion

Ndahet nga jeta 31 vjeçari nga Fshati Golemidolli (Preshevë)

Ndahet nga jeta 31 vjeçari nga Fshati Golemidolli (Preshevë)

Njoftohen farefisi, miqtë dhe dashamirët se në Hamburg të Gjermanisë ndërroi jetë Berat Saqipi nga fshati Golemidoll, komuna e Preshevës. Berati ka lindur me 19.04.1982 në Golemi Doll, ndërsa jetoi… Read more »

Marrëveshja Kosovë – Serbi dhe Protestat në Preshevë

Marrëveshja Kosovë – Serbi dhe Protestat në Preshevë

Shkruan: Nehat Hyseni Shikuar nga perspektiva dhe këndvështrimi i Luginës së Preshevës, dialogut Kosovë-Serbi që nga fillimi i ka munguar normaliteti. Sepse, kemi përshtypjen se ai u fillua mbrapshtë,  duke… Read more »

Diplomova, dhe tash?

Diplomova, dhe tash?

Jeta studentore është baza ku vendosen themelet për të ndërtuar të ardhmen tone. Në këtë kohë lindin ambiciet për të qenë dikushi në jetë dhe për të ndjekur rrugën e… Read more »

Subscribe to Shëndeti

Shëndeti

Subscribe to Ekonomi

Ekonomi

Subscribe to Kuzhina

Kuzhina

Subscribe to Religjion

Religjion