Portali TetovaSot zyrtarisht mëson emrat e ministrave nga mbledhja e sontme e BDI-së që po zhvillohet në selinë e kësaj partie në Reçicë të Vogël, transmeton portali rtvpresheva.com.

Ja edhe edhe emrat zyrtar për ministra:
1.Hazbi Lika- Zv kryeministër per Sistem Politik dhe Marredhënie midis komuniteteve

2. Bujar Osmani – Zëvendes Kryeminister për Bashkim Evropian

3. Bulent Saliu – Ministër i Drejtesisë

4. Sadulla Duraku – Ministër i Ekologjisë
5. Kreshnik Bekteshi – Ministër i Ekonomisë

PËRGJIGJU