E premte, Janar 19, 2018

Kryeministri Haradinaj ngushëllon familjen e Jonuz Musliut

Pas publikimit të lajmit për vdekjen e Jonuz Musliut, Kryeministri Haradinaj përmes një postimi në facebook ka ngushëlluar familjen dhe të afërmit e z.Musliu....

Vuçiqi vjen në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar sot se së shpejti do të vijë për vizitë në Kosovë për të biseduar me popullin serb....

Alarmojnë mediat botërore: Ja çka do të shkaktoj vrasja e Oliver Ivanoviqit në Kosovë

Mediat raportuan për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, “AP” vlerëson se ky sulm ka shumë të ngjarë të intensifikojë tensionet etnike në Kosovë.“AP” raporton se...

Vritet politikani lokal serb Oliver Ivanoviç.

Udhëheqësi i nismës qytetare serbe, "Liria, Demokracia, Drejtësia", Oliver Ivanoviç, është qëlluar më armë zjarri mëngjesin e së martës në veriun e Mitrovicës. Zyrtarë të...

Vuçiç i përgjigjet Kadri Veselit: Kjo është mënyra e vetme se si mund të...

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuciq, po mban në këto çaste konferencë për media lidhur me vrasjen e Oliver Ivanovqit mëngjesin e sotëm në Veri...

Walkeri i dhuron një lule Thaçit: Mbaje në zyrë t’i kujtosh viktimat e Reçakut

Ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka mbajtur një fjalim në akademinë përkujtimore në 19-vjetorin e masakrës së Reçakut. Walkeri derisa ka folur ka...

Maqedonia vendim historik, gjuha shqipe tani gjuhë zyrtare

Me 69 vota pro dhe asnjë kundër shumica në maqedoni miratoi këtë të mërkurë ligjin për përdorimin e gjuhës shqipe si gjuhë zyrtare duke...

“Rama: Nëse nuk na pranon BE, variantet e tjera janë Rusia, Kina dhe Islami...

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në Facebook një deklaratë të bërë nga Kryeministri, Edi Rama në një forum të mbajtur...

Kurti për kundërshtarët: Nuk ua fal të ma shani VV-në, Kosovën, Shqipërinë

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë shpërndarë në rrjetet sociale një deklaratë të Albin Kurtit për të cilën ata thonë se e ka dhënë në...

Anulohet logoja e kontestuar e 10 Vjetorit të Pavarësisë, kjo është logoja e re

Këshilli Organizativ për Shënimin e 10 Vjetorit të Pavarësisë ka përzgjedhur një logo të re, pas shqetësimeve të shfaqura në publik, se logoja e...