6.6 C
Presevo
E mërkurë, Tetor 18, 2017

Si vishet Selena Gomez

Selena Gomez gjithmonë është në qendër të vëmendjes si për këngë, filma, për të dashurit, por edhe për veshjet e saj. Gomez është parë që...

Ky është i dashuri i Mariza Ikonomi-t

Këngëtarja e njohur Mariza Ikonomi është shumë e pëlqyer nga publiku për muzikën e saj dhe stilin e veçantë që ka ditur ta ruajë...

“Gënjeshtrat” me katër çmime në “Ditët e Komedisë në Preshevë”

Organizatorja e këtij festivali Afeida Boriçi ka thënë për KultPlus se në ceremoninë e sotme kur edhe janë ndarë çmimet, shfaqja “Gënjeshtrat”, është vlerësuar...

Eva Longoria përkrah kreatorit të njohur shqiptar Ludo Lee

Kreatori i njohur i modës Ludo Lee, i cili është një ndër shqiptarët e suksesshëm në Zvicër, shpesh herë ka qenë shumë pranë yjeve...
video

Vazhdon mania “Hajt Hajt” e Gjikos, publikon një femër duke dridhur teksa këndon “acapella”...

Projekti i ri i Gjikos, “Hajt Hajt”, definitivisht është shndërruar në hit. Reperi ka kohë që ka publikuar projektin e tij të ri ritmik të...

Britney Spears “rikthehet” fuqishëm (Foto)

Britney Spears i dhuroi ceremonisë “Billboard Music Awards” një hapje shumë, shumë seksi. 34 vjeçarja ka realizuar mbrëmjen e së dielës, në skenën e T-Mobile...

Morena me foto joshëse nga Roma

Morena Taraku i ka publikuar disa fotografi në Instagram nga pozat e realizuara në Romë të Italisë. Modelja dhe këngëtarja ka kohë që ka bërë...

“Bushtra që ka lindur Hitlerin është nxehur përsëri”

Austria është thyese e tabuve në politikat evropiane, shkruan gazeta britanike Financial Times, duke komentuar zgjedhjet presidenciale në këtë vend. Kandidati i pavarur, Alexander Van...

Debat për vizitën e Presidentit Obama në Hiroshima

Gjatë turneut në Azi, Presidenti amerikan Barack Obama do të hyjë në histori, si presidenti i parë në detyrë që viziton Hiroshimën, qyteti ku...

Lajme Flash

Komuna e Bujanocit aprovon rebalansin e buxhetit prej 30 milion dinarë

Kuvendi komunal i komunës së Bujanocit ka aprovuar rebalansin e buxhetit prej 30 milion dinarë. Kryetari i komunës së Buanocit, Shaip Kamberi duke folur për...

Zyrtarizohet Teatri profesionist si njësi punuese në kuader të Sh.Kultures

Shtëpia e kulturës “Abdulla Krashnica”-drejtori i këtij instucioni kulturor Gani Veseli sot ka pranuar zyrtarisht aprovimin e statutit për themelimin e teatrit profesional. Në një...

Ministri Abelard Tahiri vizitoi Bujanocin: “Komuna e Bujanocit për mua ka një rëndësi të...

Ministri i drejtësisë, Abelard Tahiri, sot vizitoi komunën e Bujanocit ku takoi kryetarin Shaip Kamberi. Kjo është vizita e parë zyrtare jashtë Kosovës, e...