E premte, Dhjetor 15, 2017

Serbia me eskadrilën ajrore më të fuqishme në rajon

Gjashtë avionë mig 29 deri të premten do të arrijnë në Beograd “dhe do të kemi eskadrilë serioze, bindshëm më të fuqishmen në rajon”,...

Amina vajza nga Novi Pazari e cila vonë kuptoi se është shqipëtare

Quhet Amina Nurovic dhe emrit të saj në “Facebook” i ka shtuar inicialet AG. Vajza vjen nga Novi Pazari dhe besoni ose jo shkronjat AG...

Adem Mikollovci me Vetvendosjen

Mikullovci, muaj më parë kishte folur për kandidatin për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurtin, për të cilin kishte thënë se ka vision, gjersa...

Ushqimet që rrisin rrezikun ndaj kancerit dhe ushqimet që e luftojnë atë ( video)

RTVPresheva sjelle për ju një video mjaftë atraktive se si mund te ushqehemi më shendetshem dhe cilat jane ato ushqime qe na mbrojne nga...

Sa kushton prerja e flokëve nëpër botë? Zvicra do të ju habisë! (Foto)

Nëse keni në plan një prerje flokësh, Zurihi asnjëherë nuk është vendi që duhet ta bëni këtë. Një analizë e bërë për shtetet në të...

Si të bëni balsam që do t’i bëjë buzët të duken sa më natyrale

Buzë të plasaritura dhe të thata? Me siguri që ju bezdisin pa masë dhe më e keqja është se nuk mund të përdorni dot...

Elvana Gjata në duart e producentëve të huaj

Kanë kaluar 3 muaj që nga projekti i saj i fundit muzikor “Lejla”, një bashkëpunim mes Capital T dhe 2Po2, por duket se Elvana...

Si vishet Selena Gomez

Selena Gomez gjithmonë është në qendër të vëmendjes si për këngë, filma, për të dashurit, por edhe për veshjet e saj. Gomez është parë që...

Ky është i dashuri i Mariza Ikonomi-t

Këngëtarja e njohur Mariza Ikonomi është shumë e pëlqyer nga publiku për muzikën e saj dhe stilin e veçantë që ka ditur ta ruajë...

“Gënjeshtrat” me katër çmime në “Ditët e Komedisë në Preshevë”

Organizatorja e këtij festivali Afeida Boriçi ka thënë për KultPlus se në ceremoninë e sotme kur edhe janë ndarë çmimet, shfaqja “Gënjeshtrat”, është vlerësuar...