List/Grid

Shqipëri Subscribe to Shqipëri

Pas sulmeve në Bruksel, shtohen masat e sigurisë në Rinas

Pas sulmeve në Bruksel, shtohen masat e sigurisë në Rinas

Pas sulmeve terroriste në Bruksel policia e shtetit ka shtuar masat e sigurisë në aeroportin ndërkombëtar të Tiranës, “Nënë Tereza”. Autoritetet kanë shtuar kontrollet, duke ushtruar kontroll të rreptë në… Lexo më shumë »

Debati i plotë i sherrit Rama-Blushi sipas PS

Debati i plotë i sherrit Rama-Blushi sipas PS

Zbardhet debati pa media në grupin e PS-së, ku dje u përplasën përballë Rama me Blushin. Blushi ka akuzuar kryesocialistin se është ai që i nxit linçime të deputetëve që… Lexo më shumë »

Meta: Do të miratohet sa më shpejt paketa kushtetuese

Meta: Do të miratohet sa më shpejt paketa kushtetuese

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, theksoi të martën paradite se “do ta miratojmë sa më shpejt paketën kushtetuese për reformën në drejtësi”. “Vullneti i qytetarëve është që të… Lexo më shumë »

Policët lule shofereve femra për 8 Marsin

Policët lule shofereve femra për 8 Marsin

Efektivë të policisë rrugore në Bulevardin e Tiranës, veç kujdesit për të mbikëqyrur e kontrolluar mbarëvajtjen e trafikut kishin marrë edhe një detyrë shtesë ditën e sotme: të ndalonin shoferet… Lexo më shumë »

Rama: Shqipëria e gatshme ta zëvendësojë Britaninë në BE

Rama: Shqipëria e gatshme ta zëvendësojë Britaninë në BE

Kryeministri Edi Rama tha të hënën se, Shqipëria është e gatshme të zëvendësojë Britaninë në Bashkimin Evropian, në rast se kjo e fundit vendos të dalë nga blloku. Sipas agjencisë… Lexo më shumë »

Fillon viti shkollor – pushimi dimërorë për herë të parë në dy pjesë

Fillon viti shkollor – pushimi dimërorë për herë të parë në dy pjesë

Viti shkollor në Serbi ka filluar sot, ndërsa pushimi dimërorë për filloristat dhe në shkollat e mesme për herë të parë do të ndahet në dy pjesë. Sipas kalendarit shkollor… Lexo më shumë »

Mal i Zi, përfundon mbikëqyrja e vendngjarjes. Të dielën versioni zyrtar

Mal i Zi, përfundon mbikëqyrja e vendngjarjes. Të dielën versioni zyrtar

Pak minuta para orës 15:00 të së shtunës grupi hetimor bashkë me drejtuesin e autobusit, Shkëlqim Çali janë larguar nga vendi i ngjarjes, në urën e Mërkotit, në aksin rrugor… Lexo më shumë »

Shiu përmbytë Tiranën dhe Durrësin

Shiu përmbytë Tiranën dhe Durrësin

Reshjet e shiut kanë sjellë përmbytjen e shumë zonave në Tiranë, duke e bërë të pamundur qarkullimin normal të qytetarëve në disa zona. Mediet në Shqipëri raportojë se janë përmbytur… Lexo më shumë »

Letër e Hapur drejtuar Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, z. Sali BERISHA

Letër e Hapur drejtuar Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, z. Sali BERISHA

KESHILLI STUDENTOR      Universiteti i Shkodrës „Luigj Gurakuqi“ LETËR E HAPUR Drejtuar:   Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, z. Sali BERISHA Lënda:   Për çështjen aktuale politike të zgjedhjes së Presidentit të… Lexo më shumë »

Flamujt në Gjysmështizë pa Kosovën e pavarur

Flamujt në Gjysmështizë pa Kosovën e pavarur

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, tha të enjten se 100 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë duhet tu shërbejë shqiptarëve për të vlerësuar më shumë veten e tyre dhe vendin e tyre…. Lexo më shumë »