6.6 C
Presevo
E mërkurë, Tetor 18, 2017

Hajredini: Mos kontrabandoni mandatet, i bëni dëme Preshevës

Letër e hapur për opinionin publik Ftesë për të reflektuar para se të bëhet vonë Zhvillimet e fundit politike në Kosovën Lindore, shqiptarët i kanë vedosur...

Lojrat e politikave të intereseve personale në Preshevë

Loja politike “party” preshevare, ka disa vjet, që nuk ka humbës e as fitimtarë. Kjo lojë e cila luhet me një stil allapreshevarçe, që...

“Islami po më bënte njeri më të mirë”-Shikoni rrëfimin se si kjo vjazë është...

Në këtë video, Xhejna flet për kthimin e saj në fenë Islame. Me një thjeshtësi mahnitëse, ajo na sjell copëza jete dhe përpjekjeje nga...

“Ujku don mjegull”, ose dy “ish”-at e komunës së Preshevës!

Shkruan: Nehat Hyseni "Ujku don mjegull"! Kështu thotë fjala e urtë popullore. Por, vallë pse don ujku mjegull? Këtë nuk na e thotë dot fjala e urtë popullore! Mbase...

Mesnata e “pokerit politik” të Kosovës

Shkruan: Nehat Hyseni Mesnata e të martës, 16 maj 2017 do të mbahet mend si "mesnata e pokerit politik të Kosovës". Meqë afati i fundit...

Hyseni: Dmagogjia “patriotike” e Ramës, Thaçit e Musliute

Shkruan: Nehat Hyseni Disa politikanë shqiptarë aktualë, meqë janë në "zgripc", të zënë pisk nga performanca e tyre katastrofale, kriminale e kompromituese para popullit...

Qasja ndaj bizneseve vendore

Me ndryshimet në qeverisjen lokale pas zgjedhjeve të mbajtura në prill të vitit të kaluar dhe krijimin e shumicës së re në Kuvendin Komunal...

Tre prioritete imediate të komunës së Preshevës

Tre prioritete imediate të komunës së Preshevës IMG_7615.JPG Shkruan: Nehat Hyseni Ndryshimet në mazhorancën qeverisëse të komunës së Preshevës, të miratuara në mbledhjen e 10 marsit 2017,...

Tre prioritete imediate të komunës së Preshevës

IMG_7615.JPG Shkruan: Nehat Hyseni Ndryshimet në mazhorancën qeverisëse të komunës së Preshevës, të miratuara në mbledhjen e 10 marsit 2017, të shkaktuara nga prishja e kolacionit...

Serbia në mënyrë sistematike “vret” shqiptarët përmes shqiptarëve!

Mirpo duke u nisur nga qeveria Tadiq e teri tek kjo Vuçiq, tani janë duke u përdorur mënyra sistematike për vrasjen mendore dhe dëbim...

Lajme Flash

Komuna e Bujanocit aprovon rebalansin e buxhetit prej 30 milion dinarë

Kuvendi komunal i komunës së Bujanocit ka aprovuar rebalansin e buxhetit prej 30 milion dinarë. Kryetari i komunës së Buanocit, Shaip Kamberi duke folur për...

Zyrtarizohet Teatri profesionist si njësi punuese në kuader të Sh.Kultures

Shtëpia e kulturës “Abdulla Krashnica”-drejtori i këtij instucioni kulturor Gani Veseli sot ka pranuar zyrtarisht aprovimin e statutit për themelimin e teatrit profesional. Në një...

Ministri Abelard Tahiri vizitoi Bujanocin: “Komuna e Bujanocit për mua ka një rëndësi të...

Ministri i drejtësisë, Abelard Tahiri, sot vizitoi komunën e Bujanocit ku takoi kryetarin Shaip Kamberi. Kjo është vizita e parë zyrtare jashtë Kosovës, e...