17.9 C
Presevo
E hënë, Gusht 21, 2017

Axha vret nipin në Gjilan

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se vrasja e sotme ka qenë në mes familjarëve. Saktësisht është axha i cili ka shtënë mbi djalin e...

Haradinaj: Një pjesë e territorit të Serbisë do të bëhet e Kosovës nëse bëhem...

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se duhet të dalë dikush e t’i prish agjendat e Serbisë më...

Zukorliç: “Shqipëria e Madhe do të jetë një e keqe e madhe”

Të gjitha idetë për shtete të mëdha, qoftë ato kroate, serbe, shqiptare, ose të kutjdo qoftë sollën vetëm të keqja. Kështu ka thënë lideri i...

Beogradi dorëzon dokument në Bruksel kundër “Shqipërisë së Madhe”

Ministrja serbe e ngarkuar për Integrime europiane Jadranka Joksimoviq dhe drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë MarkoGjuriq, në takimin...

HISTORI E DEMOKRACISË PRESHEVARE

Shkruan Nehat Hyseni N'Luginë t'Preshevës,ka ardhur Me SHPD, "shoqatë e pavarur"! Pluralizmi politik, shumë parti Fillimisht e quanim,"demokraci"! Kjo ndodhi në 90-tën, në korrik Por, më 19 gusht, të të...

GJYKATA FRANCEZE LIRON RAMUSH HARADINAJ

Gjykata franceze në Colmar ka marrë vendim që të lirojë ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, mbi të cilin rëndonin akuzat e autoriteteve të Serbisë...

Thaçi: Dokrrat e Serbisë për Shqipërinë e Madhe, të pështira dhe qesharake

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka quajtur të pështira dhe njëkohësisht qesharake deklarimet e Serbisë për “përpjekjet e krijimit të Shqipërisë së Madhe”. Veç...

Ramush Haradinaj merr shtetësinë e Shqipërisë (Dokument)

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishari, ka dekretuar liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë (AAK), Ramush Haradinaj dhe bashkëshorten e tij, Anita...

E çuditshme: Edhe kjo shumicë nuk funksionon, prishet koalicioni javën tjetër

Zgjedhjet e parakohëshme duket se nuk janë më të largëta për Kosovën. Burime të Tribuna Channel bëjnë të ditur se javën në vijim ekziston...

Deklaratat për bashkimin e shqiptarëve, kërcënim apo zhgënjim nga izolimi?

Deklaratat e liderëve në Tiranë e Prishtinë për bashkimin e shqiptarëve në një shtet, në rast se Bashkimi Evropian nuk i hap dyert shtetit...

Lajme Flash

Filluan punët për ndërtimin e rezervuarit të ujit te Kroni I Keq

Gjatë ditës së stome kryetarja e Komunës së Preshevës zonja Ardita Sinani bashkë me zëvendëskryetarin e komunës Reshat Nezirin inspektuan punët që kanë...

Shaip Kamberi takim me Ambasadorin e Republikës së Turqisë, Sh.T.z. Tanju Bilgiç

Ambasadori i R. së Turqisë, SH.T.z. Tanju Bilgiç, qëndroi sot për një takim pune në Komunën e Bujanocit. Temë e rëndësishme e këtij takimi, ndër...

Shfaqet filmi dokumentar “Luginë e ëmbla Luginë”, me regji dhe skenar të Granit Ajdinit.

Të premten, me datë 18 gusht me fillim nga ora 20:00, në qendër të qytetit, Në objektit e kuvendit të komunës së Preshevës, shfaqet...