6.6 C
Presevo
E mërkurë, Tetor 18, 2017

Zaev fillon punën për qeverinë e re, viziton Lëvizjen Besa

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev, pas marrjes së mandatit nga ana e presidentit Gjorge Ivanov, siç duket ka filluar punën për qeverinë e re,...

Ja si do të duket flamuri i Maqedonisë?!

Maqedonasit i ka kapluar paniku pas dobësimit të koalicionit VMRO-BDI. Pas një qetësie 10 vjeçare, deri sa koalicioni VMRO-BDI ishte i fortë me mbi...

Po ndodh tani: Trupa të shumta të KFOR-it po hyjnë në Mqedoni

Një konvoj i madh i trupave të KFOR-it para një ore kanë hyrë në Maqedoni përmes vendkalimit kufitar Bllacë (Hani i Elezit), informon INA. Sipas...

Ahmeti: Shqiperia e Madhe, propagande ruso-serbe

Kreu i partisë më të madhe shqiptare në Maqedoni, Ali Ahmeti, thotë se askush nuk duhet të ketë frikë nga fuqizimi i shqiptarëve dhe...

Zijadin Sela në gjendje kritike pas rrahjes nga shovinistët e FYROM-it

Siç lajmëron Televizioni Alsat M nga Shkupi në këto momente, kryetari i LRPDSH-së Zijadin Sela është deputeti që është sulmuar më së rëndi dhe...

Situatë kritike në Maqedoni-Eskalon situata

Siç ju informoi ditën e djeshme portali informativ rtvpresheva.com se në Maqedoni pritet të eskaloj situata dhe i bëmë apel qytetarëve që mos të...

Ju që planifikoni të udhëtoni neser në Maqedoni kujdes, priten trazira

Mediat maqedonase raportojnë se lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe i BDI Ali Ahmeti janë takuar gjatë ditës së sotme për të diskutuar për...

Deklaratat për bashkimin e shqiptarëve, kërcënim apo zhgënjim nga izolimi?

Deklaratat e liderëve në Tiranë e Prishtinë për bashkimin e shqiptarëve në një shtet, në rast se Bashkimi Evropian nuk i hap dyert shtetit...

Zvicër, vajzën e re nga Kumanova e gjen vdekja në gjumë

Sot me 15.04.2017 ka ndërruar jetë studentja nga Kumanova Blondina Zimberi (25). Vdekja tragjike vajzën e re e ka gjetur në gjumë, në banesën...

Sapo ndodhi në Kumanovë: Largohet flamuri maqedon, vëndoset ai shqiptar. Arrestohen brutalisht dy të...

Sapo ka ndodhur në qytetin e Kumanovës, ku flamuri shtetëror maqedon gjigand është larguar nga shtylla gjigande në mes të qytetit dhe është vendosur...

Lajme Flash

Komuna e Bujanocit aprovon rebalansin e buxhetit prej 30 milion dinarë

Kuvendi komunal i komunës së Bujanocit ka aprovuar rebalansin e buxhetit prej 30 milion dinarë. Kryetari i komunës së Buanocit, Shaip Kamberi duke folur për...

Zyrtarizohet Teatri profesionist si njësi punuese në kuader të Sh.Kultures

Shtëpia e kulturës “Abdulla Krashnica”-drejtori i këtij instucioni kulturor Gani Veseli sot ka pranuar zyrtarisht aprovimin e statutit për themelimin e teatrit profesional. Në një...

Ministri Abelard Tahiri vizitoi Bujanocin: “Komuna e Bujanocit për mua ka një rëndësi të...

Ministri i drejtësisë, Abelard Tahiri, sot vizitoi komunën e Bujanocit ku takoi kryetarin Shaip Kamberi. Kjo është vizita e parë zyrtare jashtë Kosovës, e...