17.9 C
Presevo
E hënë, Gusht 21, 2017

Ahmeti: Shqiperia e Madhe, propagande ruso-serbe

Kreu i partisë më të madhe shqiptare në Maqedoni, Ali Ahmeti, thotë se askush nuk duhet të ketë frikë nga fuqizimi i shqiptarëve dhe...

Zijadin Sela në gjendje kritike pas rrahjes nga shovinistët e FYROM-it

Siç lajmëron Televizioni Alsat M nga Shkupi në këto momente, kryetari i LRPDSH-së Zijadin Sela është deputeti që është sulmuar më së rëndi dhe...

Situatë kritike në Maqedoni-Eskalon situata

Siç ju informoi ditën e djeshme portali informativ rtvpresheva.com se në Maqedoni pritet të eskaloj situata dhe i bëmë apel qytetarëve që mos të...

Ju që planifikoni të udhëtoni neser në Maqedoni kujdes, priten trazira

Mediat maqedonase raportojnë se lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe i BDI Ali Ahmeti janë takuar gjatë ditës së sotme për të diskutuar për...

Deklaratat për bashkimin e shqiptarëve, kërcënim apo zhgënjim nga izolimi?

Deklaratat e liderëve në Tiranë e Prishtinë për bashkimin e shqiptarëve në një shtet, në rast se Bashkimi Evropian nuk i hap dyert shtetit...

Zvicër, vajzën e re nga Kumanova e gjen vdekja në gjumë

Sot me 15.04.2017 ka ndërruar jetë studentja nga Kumanova Blondina Zimberi (25). Vdekja tragjike vajzën e re e ka gjetur në gjumë, në banesën...

Sapo ndodhi në Kumanovë: Largohet flamuri maqedon, vëndoset ai shqiptar. Arrestohen brutalisht dy të...

Sapo ka ndodhur në qytetin e Kumanovës, ku flamuri shtetëror maqedon gjigand është larguar nga shtylla gjigande në mes të qytetit dhe është vendosur...

Liderët Shqiptarë në maqedoni të vendosur per dekleratë të përbashkët

Liderët e partive politike shqiptare, pas takimit të tyre që sot realizuan me sekretarin e përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier, me të cilin kanë...

Nuk ka asnjë dokument nga LSDM-ja për BDI-në

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se...

Kumanova, një nga qytetet më të ndotura të Evropës

Mbrëmë Kumanova ka qenë një nga qytetet më të ndotura në Evropë, dje e shtunë në ora 22 ndotja në Kumanovë ishte 358 mg...

Lajme Flash

Filluan punët për ndërtimin e rezervuarit të ujit te Kroni I Keq

Gjatë ditës së stome kryetarja e Komunës së Preshevës zonja Ardita Sinani bashkë me zëvendëskryetarin e komunës Reshat Nezirin inspektuan punët që kanë...

Shaip Kamberi takim me Ambasadorin e Republikës së Turqisë, Sh.T.z. Tanju Bilgiç

Ambasadori i R. së Turqisë, SH.T.z. Tanju Bilgiç, qëndroi sot për një takim pune në Komunën e Bujanocit. Temë e rëndësishme e këtij takimi, ndër...

Shfaqet filmi dokumentar “Luginë e ëmbla Luginë”, me regji dhe skenar të Granit Ajdinit.

Të premten, me datë 18 gusht me fillim nga ora 20:00, në qendër të qytetit, Në objektit e kuvendit të komunës së Preshevës, shfaqet...