6.6 C
Presevo
E mërkurë, Tetor 18, 2017

Sot nga ora 11:00-12:00 Protesta e opozitës …Rrugët do bllokohen për 60 minuta në...

Opozita do të zhvillojë sot në orën 11:00 një protestë njëorëshe duke bllokuar trafikun në disa pika kyçe në të gjithë vendin. Dje Basha...

Nesër bllokimi i rrugëve/Rama: Do arrestojmë! Basha: Nuk guxon dot!

Protesta e parë, kokë për kokë, e Lulzim Bashës si lider opozite është nesër nga ora 11.00- 12.00. Eshtë provë se sa mbështetës ka...

Nishani fal namazin në xhaminë e Medinës, vizitë me djalin në Qabe (Foto)

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ndodhet për një vizitë në Arabinë Saudite, shkruajnë mediat shqiptare. Po sipas medieve shqiptare, ai ka vizituar sot xhaminë e...

Nishani viziton Qabenë në Mekë, djali i ti me veshje të posaçme të ritualit(Foto)

Presidenti Nishani ndodhet për një vizitë në Arabinë Saudite, ku siç dhe shihet në foto ka vizituar Qabenë e shenjtë, aty ku muslimanët...

Rama: Nëse BE mbyll dyert bashkohemi me Kosovën

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka deklaruar se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk mund të përjashtohet nëse prespektiva për anëtarësimin e Ballkanit në BE...

Nga kanabisi në Shqipëri pësojnë edhe bletët

Viti 2016 ka qenë një vit dramatik për bletërritësit. Sipas të dhënave në shkallë kombëtare në Shqipëri, këtë vit janë shuar 40 për qind...

Vajzat nga Shqipëria: Më parë martohemi me serbët se sa me kosovarët

Shqiptaret nuk po heqin dorë nga martesa me serbët. Madje kohëve të fundit martesat po vazhdojnë masivisht. Disa nga serbët janë kundër këtyre martesave. Këtë...

Pizza me Wurstel dhe Ullinj

Për Brumin 4 persona Për Mbushjen 300 g salce domate 300 g mozzarella për pizza 200 g ullinj të zi 3-4 wurstel pak kripë pak...

Qofte turke

  Për 4 persona 500 g mish viçi i grirë 2 qepë 1 e verdhë veze pak lëkurë limoni 3 lugë gjellë galetë 1 lugë...

Presidenti Nishani: Lugina e Preshevës është prioritet i Shqipërisë

Tirana e 28 nëntorit e vitit 2016, nuk dallonte nga data 26, apo 27 nëntor, me një fjalë nga ditët tjera të vitit. Nuk...

Lajme Flash

Komuna e Bujanocit aprovon rebalansin e buxhetit prej 30 milion dinarë

Kuvendi komunal i komunës së Bujanocit ka aprovuar rebalansin e buxhetit prej 30 milion dinarë. Kryetari i komunës së Buanocit, Shaip Kamberi duke folur për...

Zyrtarizohet Teatri profesionist si njësi punuese në kuader të Sh.Kultures

Shtëpia e kulturës “Abdulla Krashnica”-drejtori i këtij instucioni kulturor Gani Veseli sot ka pranuar zyrtarisht aprovimin e statutit për themelimin e teatrit profesional. Në një...

Ministri Abelard Tahiri vizitoi Bujanocin: “Komuna e Bujanocit për mua ka një rëndësi të...

Ministri i drejtësisë, Abelard Tahiri, sot vizitoi komunën e Bujanocit ku takoi kryetarin Shaip Kamberi. Kjo është vizita e parë zyrtare jashtë Kosovës, e...