17.9 C
Presevo
E hënë, Gusht 21, 2017

Tottenham shkatërron Leicester

Me garën për titull që është mbyllur, Tottenham synon të realizojë një mbyllje të madhe të sezonit. Kjo u konfirmua edhe nga fitorja 6-1...

“Totti nuk është i gatshëm të largohet nga futbolli”

Të gjithë flasin se nuk do të luajë më futboll, por këtë fjalë nga goja e tij akoma askush nuk e ka dëgjuar ROMË –...

Zonja edhe kësaj rradhe Mbretëron kundër Monakos[Foto]

Juventusi ka bërë një hap gjigant drejt finales së Ligës së Kampionëve, pasi ka mposhtur me rezultat 2-0 Monacon në Stade Louis II. Sfida filloi...

Formacionet e mundshme: Monaco – Juventus

Skuadra e Monacos e pret në shtëpi Juventusin, kampionin e Serie A-s. Ndeshja e parë gjysmëfinale luhet sonte nga ora 20 e 45. Ndërsa,...

Fillon Turniri tradicional “Musa Musahu 2017”

Organizata për kulturë fizike në Preshevë në kuadër të aktiviteteve sportive organizon turnir në futboll të vogël ku do të mbahet në stadiumin e...

Kualifikim i turpshëm i Realit, përsëri referi i kualifikon tutje

Ndeshja e kthimit në mes të Realit të Madridit dhe Bajernit të Minhenit u mbyll me rezultat 1:2 për Bajernin, rezultat ky që detyroi...

Benzema e quan Mbappen fenomen, por e ka një porosi për të

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, e ka quajtur sulmuesin e Monacos, Kylian Mbappe një fenomen, teksa thotë se është herët për të që...

Mbappe flet për Real Madridin

Sulmuesi i Monacos, Kylian Mbappe, ka qenë shumë i matur kur ka folur për gjigantin spanjoll, Real Madrid. 18 vjeçari ka shënuar 19 gola në...

Griezman:Të luash për Realin ose Barcelonen është ëndërr

Antoine Griezmann ka thënë se është ëndërr të luajë në një prej skuadrave gjigante si Real Madrid ose Barcelona. Lojtari ka qenë i lidhur me...

Mascherano:Ishte penallti për PSG-në

Barcelona ka bërë një rikthim të pabesueshëm kundër PSG-së. Kjo e fundit kishte një avantazh prej golave (4-0) pas takimit të parë, megjithatë pësoi humbje...

Lajme Flash

Filluan punët për ndërtimin e rezervuarit të ujit te Kroni I Keq

Gjatë ditës së stome kryetarja e Komunës së Preshevës zonja Ardita Sinani bashkë me zëvendëskryetarin e komunës Reshat Nezirin inspektuan punët që kanë...

Shaip Kamberi takim me Ambasadorin e Republikës së Turqisë, Sh.T.z. Tanju Bilgiç

Ambasadori i R. së Turqisë, SH.T.z. Tanju Bilgiç, qëndroi sot për një takim pune në Komunën e Bujanocit. Temë e rëndësishme e këtij takimi, ndër...

Shfaqet filmi dokumentar “Luginë e ëmbla Luginë”, me regji dhe skenar të Granit Ajdinit.

Të premten, me datë 18 gusht me fillim nga ora 20:00, në qendër të qytetit, Në objektit e kuvendit të komunës së Preshevës, shfaqet...