E premte, Dhjetor 15, 2017

Pianigiani kandidati kryesor për Kosoven

Perfaqesuesja e Kosoves ne Basketboll eshte afer te emeroje trajnerin e ri qe do ta udheheqe ne parakualifikimet e boterorit Kina 2019. Sport News...

“Antipasta” e All Star Game, Bota mposht 150-141 USA-n

Sfida mes yjeve që po shkëlqejnë në basketbollin amerikan hapi zyrtarisht fundjavën e All Star Game. Si gjithmonë, baskebollistët që janë në vitin e...

Basketbollisti Amerikan Kevin Burwel prap tek Peja

Ekipi i Pejës, lideri i Superligës së Kosovës, me rikthimin e basketbollistit amerikan, Kevin Burwel II, do të jetë edhe më e fortë për...

Tani edhe ekipet e basketbollit festojn fitoret ne stilin Irlandez

Të gjithë mbajmë mend festën e tifozëve Islandez në Euro 2016. Ajo është rikthyer në skenë në Kosovë, pas fitores së KB Trepçës ndaj KK...

Cleveland dhe San Antonio pësojnë humbje

Mbrëmë janë zhvilluar 11 takime në ligën më të fortë të basketbollit, NBA. Befasi e kësaj nate ishin humbjet e kampionit aktual Cleveland Cavaliers dhe...

Lajmi në CNN për sulm terrorist në Kosovë frikëson lojtarin e Sigal Prishtina

Ditë më parë Policia e Kosovës kishte ndal një sulm të mundshëm terrorist të ISIS-it. Kjo ka bërë që të raportoj edhe televizioni amerikan CNN,...

NBA apo Liga Premier: Dallimet e mëdha në paga mes dy ligave më të...

NBA dhe Liga Premier janë shpallur dy ligat botërore me pagesat më të larta për lojtarët e tyre për sezonin 2016/2017. Mirëpo, diferenca në paga...

LeBron James dhuron 2.5 mil dollarë për ekspozitën e Muhamed Aliut

Superylli i Cleveland Cavaliers dhe basketbollisti më i mirë në botë, LeBron James, në bashkëpunim me partnerin e tij biznesor Maverick Carter, kanë konfirmuar...