E premte, Dhjetor 15, 2017

Lansohet telefoni i palosshëm më i fuqishëm në botë

Samsung dhe China Telecom kanë lansuar telefonin e quajtur W2018, një telefon i palosshëm i avancuar Android, me dy ekrane të ndjeshëm në prekje...

Teknologjia e re pë Golf 8, investime 3.5 miljard dollar

Volkswageni do të investojë 3.5 miliardë dollarë në fabrikën në Wolfsburg për të bërë gati gjeneratën e tetë të modelit Golf. Një pjesë e kësaj...

Një virus i rrezikshëm që mundohej të sulmon Facebook-un

Kompania Bitdefender ka zbuluar versionin më të ri të malware Terdot, kodi i të cilit është i bazuar në trojanin famëkeq bankar Zeus, i...

Samsung Bateri që mbushet për 12 minuta

Teksa përpjekjet e vazhdueshme me dizajnin e telefonit apo përmirësimin e programit ka çuar në një pikë që bateria e telefonit zgjat maksimumi një...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...

Krijohet rrjeti social shqiptarë “Itrendin”

Se fundmi eshte lansuar rrjeti me i ri social i krijuar nga Kosovari Herolind Luzha. Rrjet ky i cili ofron një platformë inovative te trendeve...

Telefoni ! Ngjarje të vërteta shikoni se c’farë i ndodh këtij djaloshit..( Video)

Telefoni celuar ditëve të sotme është bërë një gjë e pandashme e sidomos nga rinia jonë të cilët po e përdorin pa masë; Ndiqeni videon...

E pa besueshme c’farë banjo Publike gjenden në Japoni ( video)

Shikoni banjot publike te cilat i kanë ndërtuar nëpër vendet e Japonisë enkas për ata të cilet nuk kanë kohë te shkojnë neper shtepite...

Veprat penale ndaj Rrjeteve Sociale

Ekspertët theksojnë se vërehen një numër i madh i veprave penale në rrjetet sociale në periudhën e fundit, sidomos pas trazirave në Kuvend, për...

MNF SECURITY – 1 Vitë nga themelimi i kompanis në Preshevë

Sic është e njohur tani më Kompania e parë dhe ende e vetmja në Luginë të Preshevës e cila ofron siguri qytetarëve të saj. Një...