Cristiano Ronaldo i gatshëm për ndeshje ndaj Valencias

0
247

Cristiano Ronaldo është stërvitor sot në seancën e fundit stërvitore të Real Madridit para ndeshjes në udhëtim ndaj Valencias dhe është konfirmuar se superylli portugez do të jetë i gatshëm për këtë ndeshje.

Një çarje e rrezikshme në fytyrë gjatë fitores së thellë ndaj Deportivo La Corunas ia kishte pamundësuar sulmuesit anësor të stërviste me rregull gjatë kësaj jave, por tani ai është i plotësisht i gatshëm të rikthehet në dispozicion të Zinedine Zidane, transmeton Express.

Megjithatë, Real Madridi pritet të jetë pa Dani Ceballos dhe Jesus Vallejo, pasi ata munguar përsëri në stërvitje.

Por BBC mori pjesë në seancën e plotë stërvitore dhe pritet ta formojë vijën e sulmit në “Estadio Mestalla” këtë fundjavë./www.rtvpresheva.com/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here