List/Grid

Shqipëri Subscribe to Shqipëri

Mal i Zi, përfundon mbikëqyrja e vendngjarjes. Të dielën versioni zyrtar

Mal i Zi, përfundon mbikëqyrja e vendngjarjes. Të dielën versioni zyrtar

Pak minuta para orës 15:00 të së shtunës grupi hetimor bashkë me drejtuesin e autobusit, Shkëlqim Çali janë larguar nga vendi i ngjarjes, në urën e Mërkotit, në aksin rrugor… Read more »

Shiu përmbytë Tiranën dhe Durrësin

Shiu përmbytë Tiranën dhe Durrësin

Reshjet e shiut kanë sjellë përmbytjen e shumë zonave në Tiranë, duke e bërë të pamundur qarkullimin normal të qytetarëve në disa zona. Mediet në Shqipëri raportojë se janë përmbytur… Read more »

Letër e Hapur drejtuar Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, z. Sali BERISHA

Letër e Hapur drejtuar Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, z. Sali BERISHA

KESHILLI STUDENTOR      Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi” LETËR E HAPUR Drejtuar:   Kryeministrit të Republikës së Shqipërisë, z. Sali BERISHA Lënda:   Për çështjen aktuale politike të zgjedhjes së Presidentit të… Read more »

Flamujt në Gjysmështizë pa Kosovën e pavarur

Flamujt në Gjysmështizë pa Kosovën e pavarur

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, tha të enjten se 100 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë duhet tu shërbejë shqiptarëve për të vlerësuar më shumë veten e tyre dhe vendin e tyre…. Read more »

Studentët duhet të kërkojnë mbështetje psikologjike

Studentët duhet të kërkojnë mbështetje psikologjike

Gazeta Nacional Albania publikon për lexuesit e saj intervistën ekskluzive me doktoranten Brilanda Lumanaj të përgatitur nga Redan Bushati. Znj. Lumanaj është pedagoge në Universitetin «Luigj Gurakuqi» të Shkodrës në… Read more »

Ndahet nga jeta Sabri Godo

Ndahet nga jeta Sabri Godo

Në moshën 82 vjeçare, është ndarë sot nga jeta shkrimtari dhe politikani i njohuë në hapësirat mbarë shqiptare Sabri Godo. Prej gati 7 muajsh, ai vuante nga nje semundje e… Read more »

Tmerr në Greqi, vritet emigranti shqiptar dhe therret fëmija i tij 3-vjeçar

Tmerr në Greqi, vritet emigranti shqiptar dhe therret fëmija i tij 3-vjeçar

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur dje në Greqi, ku është gjetur i vrarë me një plumb në kokë një emigrant shqiptar, ndërsa në krah të tij ndodhej edhe djali… Read more »

Edi Rama promovon librin e tij në Prishtinë

Edi Rama promovon librin e tij në Prishtinë

Lideri i socialistëve të Shqipërisë, Edi Rama, ka promovuar sonte në Prishtinë librin e tij  “Kurbani”.  Rama thotë se ka sjellë këtë libër për të treguar të vërtetën e tij… Read more »

Tiranë, nisi seanca për Gërdecin

Tiranë, nisi seanca për Gërdecin

Në Gjykatën e Tiranës nisi sot seanca për çështjen “Gërdeci” me 29 të pandehur, pjesa më e madhe e të cilëve janë ish-funksionarë të lartë të ushtrisë dhe të Ministrisë… Read more »

Informacione për ata që duan të studjojnë në Shqipëri

Informacione për ata që duan të studjojnë në Shqipëri

Bujanoc, 21 korrik 2011 – Këshilli Kombëtar Shqiptar njofton të gjithë maturantët të cilët kanë paraqitur kërkesat e tyre, gjegjësisht dëshirat e tyre për studime në degët përkatëse të universiteteve… Read more »