28.4 C
Presevo
E shtunë, Qershor 24, 2017

Benzema e quan Mbappen fenomen, por e ka një porosi për të

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema, e ka quajtur sulmuesin e Monacos, Kylian Mbappe një fenomen, teksa thotë se është herët për të që...

Mbappe flet për Real Madridin

Sulmuesi i Monacos, Kylian Mbappe, ka qenë shumë i matur kur ka folur për gjigantin spanjoll, Real Madrid. 18 vjeçari ka shënuar 19 gola në...

Griezman:Të luash për Realin ose Barcelonen është ëndërr

Antoine Griezmann ka thënë se është ëndërr të luajë në një prej skuadrave gjigante si Real Madrid ose Barcelona. Lojtari ka qenë i lidhur me...

Mascherano:Ishte penallti për PSG-në

Barcelona ka bërë një rikthim të pabesueshëm kundër PSG-së. Kjo e fundit kishte një avantazh prej golave (4-0) pas takimit të parë, megjithatë pësoi humbje...

A luan Reali pa Ronaldon, Bale dhe Bentema më mirë

Gareth Bale, Karim Benzema dhe Cristiano Ronaldo së bashku i fituan dy Liga të Kampionëve dhe kishin formuar treshen e pamëshirshme në sulm në...

David ​De Gea do ta refuzojë Real Madridin

Portieri i Manchester Unitedit, Davi De Gea, duket se përsëri do të refuzoj Real Madridin. Klubi ‘mbretëror’, insiston ta blejë ‘gardianin’ spanjoll prej kohësh. Por,...

Preferojn Sampaolin tifozët e Barcës

Me largimin e Luis Enriques në fund të sezonit nga Barcelona, tifozët e klubit katalunas duan që trajner i ekipit të emërohet argjentinasi, Jorge...

Roma shkatërron Interin në shtëpine e vet

Roma ka fituar ndaj Interit në Giuseppe Meazza me rezultat 1-3 në Serie A, duke ndalur kështu ecurinë e mirë të zikaltërve në shtëpi...

Cfarë përmbysje spektakolare e Realit

Real Madridi ka bërë një rikthim të mrekullueshëm në udhëtimin te Villarreali duke u kthyer nga disavantazhi prej dy golash për ta fituar sfidën. Ishte...

Barca kërkon Massimiliano Allegrin

Muaj të acartë për Massimiliano Allegrin dhe Juventusin. Rezultatet janë në favor të trajnerit toskan por tashmë nuk është më enigmë që në Torino...

Lajme Flash

Përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer vizitë komunës së Preshevës

Me fillim nga ora 10:00 e ditës së sotme, përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer, z.Walter Glos dhe z. Norbert Beckam - Dierkes u...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...

Fillon asfaltimi edhe i pjesës tjetër të rrugës në qendër

Pas përfundimit me sukses të asfaltimit të rrugës së Gjilanit, gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e "Putevi Srbije" ishin në vizitë në kabinetin e...