28.4 C
Presevo
E shtunë, Qershor 24, 2017

Nuk keni bërë drekën akoma? Ja një recetë shumë e thjeshtë..

Nëse ende nuk e keni idenë se c'farë do të përgadisni për sot,atëherë ne kemi torten me krip më të lehtë që keni bërë...

File Pule e marinuar

  Nje recet qe bera me sy pa peshuar asgje ne peshore. PER MARINADEN E FILETOS PULES PERDORA: Pesto Piper i zi Kerri puder Kripe Bouillon pules Ca feta te holla te...

Cannelloni me mish te grire dhe salce beshameli

PERBERESIT: 350 gr mish i grire 1 spece i kuq 3 luge vaj ulliri 1 thelpinje hudher 3 qepe mesatare 4 luge gjalpe i shkrire 225 gr salcedomate (kanaçe) bouillion vici (bio) 150...

Tortë me lajthi

Punojeni gjalpin me sheqer, derisa të behet shkumë (përdorni më mirë mikserin). Futini të verdhat e vezëve, një e nga një, miellin (duke e...

Lazanje me mish pule dhe kërpudha të thata

Përbërësit: 400 gr. pasta për lazanje ▪ 500 gr. çfarëdo mishi pule ▪ 200 gr. kërpudha të thata ▪ 100 gr. qepë ▪ 100 ml verë e bardhë ▪ vaj,...

Sandviç me ve (video)

▪ Një copë bukë ose kifle ▪ Gjalpë ▪ Djathë të grimcuar ▪ Mish i thatë ▪ Perime sipas dëshirës ▪ Një vezë ▪ Folie alumini Përgatitja: Preni pjesën e sipërme të...

Pizza me Wurstel dhe Ullinj

Për Brumin 4 persona Për Mbushjen 300 g salce domate 300 g mozzarella për pizza 200 g ullinj të zi 3-4 wurstel pak kripë pak...

Qofte turke

  Për 4 persona 500 g mish viçi i grirë 2 qepë 1 e verdhë veze pak lëkurë limoni 3 lugë gjellë galetë 1 lugë...

SupëPule e shishme

Kjo supë është shumë e thjeshtë në përgatitje. Përveç mishit të pulës kjo supë ka në bazën e saj miell misri që i jep...

Pite të vogla me kos

Pitet apo petullat janë gjithnjë ide e mirë për mëngjeset e fundjavave! Përbërësit: 300 gr miell Rreth 100 ml kos në temperaturë ambient Pak vaj ulliri Pak kripë Pak sodë...

Lajme Flash

Përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer vizitë komunës së Preshevës

Me fillim nga ora 10:00 e ditës së sotme, përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer, z.Walter Glos dhe z. Norbert Beckam - Dierkes u...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...

Fillon asfaltimi edhe i pjesës tjetër të rrugës në qendër

Pas përfundimit me sukses të asfaltimit të rrugës së Gjilanit, gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e "Putevi Srbije" ishin në vizitë në kabinetin e...