13.4 C
Presevo
E martë, Maj 23, 2017

Shaip Kamberi në Danimarkë, takime pune me kryetarët e qyteteve dhe komunave të Ballkanit...

“Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi gjatë qëndrimit të tij në Danimarkë, po zhvillon takime pune me kryetarët dhe përfaqësuesit e komunave dhe...

Mesnata e “pokerit politik” të Kosovës

Shkruan: Nehat Hyseni Mesnata e të martës, 16 maj 2017 do të mbahet mend si "mesnata e pokerit politik të Kosovës". Meqë afati i fundit...

Definitive: Avdullah Hoti kandidat i LDK’së për Kryeministër

Avdullah Hoti është kandidat për Kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës. Teksa afati për deklarimin e koalicioneve për zgjedhjet e parakohshme të...

Axha vret nipin në Gjilan

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se vrasja e sotme ka qenë në mes familjarëve. Saktësisht është axha i cili ka shtënë mbi djalin e...

OVL e UÇPMB-së – homazhe tek varret e dëshmorëve (Foto)

Organizata e Veteranëve të Luftës së UCPMB-së sikur edhe viteve tjera edhe sot ka vizituar varrezat e dëshmorëve dhe vendin e rënjes së tyre....

Serbi gjuan me armë në qendër të Preshevës

Sot në orët e mesditës disa serb lokal po festonin për një dasme në qendër të Preshevës. Njëri nga dasmorët nxorri revolën dhe shtiu...

Ja si do të duket flamuri i Maqedonisë?!

Maqedonasit i ka kapluar paniku pas dobësimit të koalicionit VMRO-BDI. Pas një qetësie 10 vjeçare, deri sa koalicioni VMRO-BDI ishte i fortë me mbi...

Gjimnazi “Skenderbeu” vizitë në Zvicërr, përsëri fiton donacion nga vllezërit Beqiri

Humanizmi i vllezërve Beqiri nga fshati Bushtran që punojnë dhe veprojnë në Zvicërr nuk ka të ndalur. Muaj më herët vllezërit Beqiri dhuruan për...

Nishani: Ne duhet ta ndihmojmë Luginën ata ka nevoje per ne

Presidenti i Shqipërisë, Shkëlqesia e Tij, z.Bujar Nishani, po qëndron në Gjilan, Anamoravë, as këtu nuk e harroi Preshevën, Medvegjën e Bujanocin, raporton rtvpresheva.com.Ai...

Po ndodh tani: Bastisje në Bujanoc, forca të shtuara policore rrugëve të Bujanocit

-Para pak çastesh në disa lokacione të komunës së Bujanocit, forca të konsiderueshme të Policisë kanë filluar bastisje. Siç merr vesh rtvpresheva.com nga informacione...

Lajme Flash

Haradinaj premton shtetësi të Kosovës për Preshevaret

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga ana e PDK-së, AAK-së dhe Nisma-së, Ramush Haradinaj, sot ka zhvilluar takim bashkëbisedues me qytetarë, në kryeqendrën...

Bima që largon çdo insekt nga shtëpia

Le të jemi të ndershëm, asnjë nuk i pëlqen insektet në shtëpi! Merimangat dhe insektet në shtëpi janë vërtetë të bezdisshme dhe pse njerëzit përpiqen...

Zyra për të rinj në përkrahje të iniciativës për KOMRA

Zyra për të rinj në përkrahje të iniciativës për KOMRA (Komision rajonal për vërtetimin e fakteve mbi krimet e luftës dhe shkeljet tjera të...