E diel, Shkurt 19, 2017

PDSH kërkon kthimin e mandateve nga këshilltarët e rebeluar

Partia Demokratike Shqiptare 14 shkurt 2017 P r e sh e v ë Në mbledhjen e mbajturmë, 14 shkurt 2017, Këshillit Qendror i Partisë Demokratike Shqiptare, në...

Nuk kanë të ndalur donacionet: Edhe një donacion tjetër për Shtëpinë e shëndetit në...

Pas ndryshimeve në udhëheqësin në Shtëpin e shëndetit në Preshevë vërehen sukseset e njëpasnjëshme në këtë institucion. Ditë më parë nga Ambasada Japoneze në...

Historike: Presidenti Nishani viziton komunën e Bujanocit

Ashtu si kishte raportuar rtvpresheva.com se me ndryshimet e pushteteve në Preshevë dhe Bujanoc vërehet qartë se bashkpunimet dhe takimet e pushteteve lokale si...

Pse Junuz Musliu po fsheh shpenzimet për 2015 në Këshillin Kombëtar Shqiptar?

Galip Beqiri, ka kërkuar nga Këshilli Kombëtar Shqiptar sqarime lidhur me mjetet e shpenzuara gjatë vitit 2015. Ai në emër të 7 këshilltarëve (PVD-UDSH)...

Shaip Kamberi model për mbrojtjen e punëtorëve

Pas ndryshimit të ligjit mbi ndërmarrjet publike edhe në Bujanoc u shfaqën probleme të mëdha sepse u rrezikuan një numër i konsiderueshëm sidomos i...

Skandali i Apollonisë: denoncimi i një preshevari mbi trafikun e ikonave dhe relikeve

Një operacion i koduar “Apollonia” ka çuar në zbulimin e një rrjeti kontrabande të relikeve të gjetura në Parkun Arkeologjik Kombëtar të Apollonisë në...

Vetëm 10% e serbëve të gatshëm të luftojn për Kosovën

Këtë e ka dëshmuar hulumtimi i Qendrës për politikë të sigurisë së Beogradit. Se nuk do të hyhej në luftë për shkak të Kosovës mendon...

Frankfurter Allgemeine Zeitung: Në Kosovë po krijohet Republika Serbe e dytë

Për këtë janë marrë vesh qeveria serbe dhe ajo kosovare gjatë negociatave në Bruksel. Bashkësia e Komunave Serbe do të ketë stemën dhe flamurin...

Haradinaj: Kriminel është vetë Daçiq dhe shefi i tij Milosheviç

Ramush Haradinaj, i është kundërpërgjigjur akuzave të ministrit të jashtëm serb, Ivica Daçiq, i cili ish-kryeministrin e Kosovës e kishte quajtur ‘kriminel’. ‘‘Ivica Daçiq, ka...

Kumanova, një nga qytetet më të ndotura të Evropës

Mbrëmë Kumanova ka qenë një nga qytetet më të ndotura në Evropë, dje e shtunë në ora 22 ndotja në Kumanovë ishte 358 mg...

Artikujt e Fundit

Nuk ka asnjë dokument nga LSDM-ja për BDI-në

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se...

Projekt hulumtues nga Akademia e Shkencave të Kosovës në Luginë

Në janar të vitit 2017 Akademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës nxorri në dritë botimin me titull “NATYRA E LUGINËS SË PRESHEVËS –...

Gabigol i jep fitoren Interit

Interi fitoi ndaj Bolognas me rezultat 0-1 me golin nga Gabriel Barbosa. Ylli brazilian foli pas fitores dhe tha se është shumë i lumtur dhe...