28.4 C
Presevo
E shtunë, Qershor 24, 2017

GJYKATA FRANCEZE LIRON RAMUSH HARADINAJ

Gjykata franceze në Colmar ka marrë vendim që të lirojë ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, mbi të cilin rëndonin akuzat e autoriteteve të Serbisë...

Thaçi: Dokrrat e Serbisë për Shqipërinë e Madhe, të pështira dhe qesharake

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i ka quajtur të pështira dhe njëkohësisht qesharake deklarimet e Serbisë për “përpjekjet e krijimit të Shqipërisë së Madhe”. Veç...

Ramush Haradinaj merr shtetësinë e Shqipërisë (Dokument)

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishari, ka dekretuar liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë (AAK), Ramush Haradinaj dhe bashkëshorten e tij, Anita...

E çuditshme: Edhe kjo shumicë nuk funksionon, prishet koalicioni javën tjetër

Zgjedhjet e parakohëshme duket se nuk janë më të largëta për Kosovën. Burime të Tribuna Channel bëjnë të ditur se javën në vijim ekziston...

Deklaratat për bashkimin e shqiptarëve, kërcënim apo zhgënjim nga izolimi?

Deklaratat e liderëve në Tiranë e Prishtinë për bashkimin e shqiptarëve në një shtet, në rast se Bashkimi Evropian nuk i hap dyert shtetit...

Nuk gjejnë kohë të bisedojn për Luginën, anulohet mbledhja e dy qeverive

Mbledhja e dy qeverive, të Kosovës dhe Shqipërisë, nuk do të mbahet më 24 prill, siç është bërë e ditur më herët. Arsyet zyrtare të...

Thaçi: Javën e ardhëshme do të votojmë për Ushtrinë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, dorëzoi sot në parlament projektligjin për ndryshimin e misionit të Forcave të Sigurisë së Kosovës nga një forcë civile,...

Kandidati për president të Serbisë: Kosova është e pavarur, duhet ta njohim

Si kandidat për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen në Serbi më 2 prill, Nenad Çanak nga LSV ka thënë se Kosova është e...

Kjo është letra e Tramp për Hashim Thaçin

Shtetet e Bashkuara të Amerikës (ShBA), kanë uruar Kosovën dhe qytetarët e saj për përvjetorin e pavarësisë. “Në emër të Presidentit Trump dhe popullit amerikan,...

Frankfurter Allgemeine Zeitung: Në Kosovë po krijohet Republika Serbe e dytë

Për këtë janë marrë vesh qeveria serbe dhe ajo kosovare gjatë negociatave në Bruksel. Bashkësia e Komunave Serbe do të ketë stemën dhe flamurin...

Lajme Flash

Përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer vizitë komunës së Preshevës

Me fillim nga ora 10:00 e ditës së sotme, përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer, z.Walter Glos dhe z. Norbert Beckam - Dierkes u...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...

Fillon asfaltimi edhe i pjesës tjetër të rrugës në qendër

Pas përfundimit me sukses të asfaltimit të rrugës së Gjilanit, gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e "Putevi Srbije" ishin në vizitë në kabinetin e...