28.4 C
Presevo
E shtunë, Qershor 24, 2017

Situatë kritike në Maqedoni-Eskalon situata

Siç ju informoi ditën e djeshme portali informativ rtvpresheva.com se në Maqedoni pritet të eskaloj situata dhe i bëmë apel qytetarëve që mos të...

Ju që planifikoni të udhëtoni neser në Maqedoni kujdes, priten trazira

Mediat maqedonase raportojnë se lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe i BDI Ali Ahmeti janë takuar gjatë ditës së sotme për të diskutuar për...

Deklaratat për bashkimin e shqiptarëve, kërcënim apo zhgënjim nga izolimi?

Deklaratat e liderëve në Tiranë e Prishtinë për bashkimin e shqiptarëve në një shtet, në rast se Bashkimi Evropian nuk i hap dyert shtetit...

Zvicër, vajzën e re nga Kumanova e gjen vdekja në gjumë

Sot me 15.04.2017 ka ndërruar jetë studentja nga Kumanova Blondina Zimberi (25). Vdekja tragjike vajzën e re e ka gjetur në gjumë, në banesën...

Sapo ndodhi në Kumanovë: Largohet flamuri maqedon, vëndoset ai shqiptar. Arrestohen brutalisht dy të...

Sapo ka ndodhur në qytetin e Kumanovës, ku flamuri shtetëror maqedon gjigand është larguar nga shtylla gjigande në mes të qytetit dhe është vendosur...

Liderët Shqiptarë në maqedoni të vendosur per dekleratë të përbashkët

Liderët e partive politike shqiptare, pas takimit të tyre që sot realizuan me sekretarin e përgjithshëm të OSBE-së, Lamberto Zannier, me të cilin kanë...

Nuk ka asnjë dokument nga LSDM-ja për BDI-në

LSDM-ja ia ka kthyer BDI-së vërejtjet që ka rreth mendimeve të integristëve për projekt/ligjin për gjuhën shqipe. Burime brenda negociatave, bëjnë të ditur se...

Kumanova, një nga qytetet më të ndotura të Evropës

Mbrëmë Kumanova ka qenë një nga qytetet më të ndotura në Evropë, dje e shtunë në ora 22 ndotja në Kumanovë ishte 358 mg...

Qofte turke

  Për 4 persona 500 g mish viçi i grirë 2 qepë 1 e verdhë veze pak lëkurë limoni 3 lugë gjellë galetë 1 lugë...

Zaevi ofron postin e kryeministrit një shqiptari

Formimi i shumicës parlamentare duket se po has paksa në vështirësi për shkak se që nga dita e takimeve të presidentit Ivanov në rezidencën...

Lajme Flash

Përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer vizitë komunës së Preshevës

Me fillim nga ora 10:00 e ditës së sotme, përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer, z.Walter Glos dhe z. Norbert Beckam - Dierkes u...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...

Fillon asfaltimi edhe i pjesës tjetër të rrugës në qendër

Pas përfundimit me sukses të asfaltimit të rrugës së Gjilanit, gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e "Putevi Srbije" ishin në vizitë në kabinetin e...