28.4 C
Presevo
E shtunë, Qershor 24, 2017

Rama: Nëse BE mbyll dyert bashkohemi me Kosovën

Kryeministri shqiptar Edi Rama ka deklaruar se bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk mund të përjashtohet nëse prespektiva për anëtarësimin e Ballkanit në BE...

Nga kanabisi në Shqipëri pësojnë edhe bletët

Viti 2016 ka qenë një vit dramatik për bletërritësit. Sipas të dhënave në shkallë kombëtare në Shqipëri, këtë vit janë shuar 40 për qind...

Vajzat nga Shqipëria: Më parë martohemi me serbët se sa me kosovarët

Shqiptaret nuk po heqin dorë nga martesa me serbët. Madje kohëve të fundit martesat po vazhdojnë masivisht. Disa nga serbët janë kundër këtyre martesave. Këtë...

Pizza me Wurstel dhe Ullinj

Për Brumin 4 persona Për Mbushjen 300 g salce domate 300 g mozzarella për pizza 200 g ullinj të zi 3-4 wurstel pak kripë pak...

Qofte turke

  Për 4 persona 500 g mish viçi i grirë 2 qepë 1 e verdhë veze pak lëkurë limoni 3 lugë gjellë galetë 1 lugë...

Presidenti Nishani: Lugina e Preshevës është prioritet i Shqipërisë

Tirana e 28 nëntorit e vitit 2016, nuk dallonte nga data 26, apo 27 nëntor, me një fjalë nga ditët tjera të vitit. Nuk...

“Shuplaka” e Gjermanisë, Berisha ul tensionet: Ka ardhur koha të bëhemi seriozë

Ish-Kryeministri Sali Berisha, ka reaguar në lidhje me lajmin e hidhur sot se Gjermania nuk do të hapë të paktën deri në 2018 “dritën...

Gjenerali i shtatë

Manushaqe Shehu ende nuk i ka vendosur spaletat e gjenerales, por tashmë ashtu e nderojnë të gjithë ushtarakët. Ajo tregon emocionet e para, por...

Mashtrim financiar me kromin, 3 biznesmenë në pranga

Një hetim i Prokurorisë së Tiranës dhe Drejtorisë së Hetimit Tatimor ka zbuluar një skemë mashtruese financiare në fushën e kromit me një vlerë...

Basha si Rama: Me LSI? Jo përsa kohë është në Qeveri

Partia që ai drejton po përballet sërish me një sfidë të parakohshme elektorale në Kolonjë, pas disfatës në Dibër. Opozita tani thotë se hashashi,...

Lajme Flash

Përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer vizitë komunës së Preshevës

Me fillim nga ora 10:00 e ditës së sotme, përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer, z.Walter Glos dhe z. Norbert Beckam - Dierkes u...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...

Fillon asfaltimi edhe i pjesës tjetër të rrugës në qendër

Pas përfundimit me sukses të asfaltimit të rrugës së Gjilanit, gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e "Putevi Srbije" ishin në vizitë në kabinetin e...