28.4 C
Presevo
E shtunë, Qershor 24, 2017

Ambasada amerikane: Keni përkrahjen tonë maksimale, ju duam në Qeveri

Ambasada amerikane në Serbi sonte shtroi iftar në ambientet e ambasadës. Në këtë iftar ishin të ftuar personalitete të ndryshme e ndër ta edhe...

Kryetari Kamberi vazhdon takimet konstruktive me OSBE-në

Kryetari i komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi ka marrë pjesë në takimin e palëve të interesuara për funksionimin e Paraleles së Fakultetit Ekonomik të...

Kryetarja Sinani siguron 6.000.000,00 din. për shkollën fillore “Prof Ibrahim Kelmendi

Në kuadër të konsultimeve për mandatarin e ri për të udhëhequr qeverinë e re të Serbisë, presidenti i porsazgjedhur Aleksandar Vuçiq ka ftuar edhe...

Iftar për agjëruesit e fshatit Corroticë

Shembëlltyrë, si çdo vjetë në fshatin Corroticë shtrihet iftarë për nderë të muajit të shenjtë të Ramazanit, këtë vitë Kadrush Ademi ka shtruar iftar...

Edhe Alternativa shtron iftar

Pas iftarit të shtruar nga ana e koalicionit qeverisës në Preshevë edhe Alternativa për Ndryshim shtroi iftar për simpatizantët dhe anëtarët e vetë në...

Konvokuhet seanca e pestë e Kuvendit të komunës së Preshevës

Kryetari i Kuvendit Sami Salihu ka ftuar seancën e pestë me radh të Kuvendit të komunës. Seanca është ftuar të mbahet më datë 14.06.2017,...

Iftar i përbashkët i koalicionit qeverisës në Preshevë

Në Preshevë është traditë e kahmotshme organizimi i iftareve të përbashkëta në muajin e shenjtë të Ramazanit mes miqësh në ambiente të ndryshme hotelierike.Një...

Ekskluzive: Arrihet në parim marrëveshja mes shqiptarëve të Luginës dhe Qeverisë së Serbisë(Foto)

Kryetari i Serbisë Aleksandar Vuçiç si president i posazgjedhur i Serbisë, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takime me të gjitha partit parlamentare që...

Javën e ardhshme pritet të fillojë asfaltimi i rrugës kryesore në Preshevë

Pas shumë takimeve të egzekutivit të Komunës së Preshevës të zhvilluara në ministri të ndryshme në Beograd, e sidomos në ministrin e infrastrukturës fillimisht...

Rregullohet kanalizimi në qendër të Preshevës, ishte problem i kahëmotshëm

Banorët e lagjes së qendrës së qytetit por edhe kalimtarët e shumtë të rrugës Sava Kovaçeviç, te Posta e qytetit, tash e 11 vite...

Lajme Flash

Përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer vizitë komunës së Preshevës

Me fillim nga ora 10:00 e ditës së sotme, përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer, z.Walter Glos dhe z. Norbert Beckam - Dierkes u...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...

Fillon asfaltimi edhe i pjesës tjetër të rrugës në qendër

Pas përfundimit me sukses të asfaltimit të rrugës së Gjilanit, gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e "Putevi Srbije" ishin në vizitë në kabinetin e...