28.4 C
Presevo
E shtunë, Qershor 24, 2017

David ​De Gea do ta refuzojë Real Madridin

Portieri i Manchester Unitedit, Davi De Gea, duket se përsëri do të refuzoj Real Madridin. Klubi ‘mbretëror’, insiston ta blejë ‘gardianin’ spanjoll prej kohësh. Por,...

Preferojn Sampaolin tifozët e Barcës

Me largimin e Luis Enriques në fund të sezonit nga Barcelona, tifozët e klubit katalunas duan që trajner i ekipit të emërohet argjentinasi, Jorge...

Roma shkatërron Interin në shtëpine e vet

Roma ka fituar ndaj Interit në Giuseppe Meazza me rezultat 1-3 në Serie A, duke ndalur kështu ecurinë e mirë të zikaltërve në shtëpi...

Cfarë përmbysje spektakolare e Realit

Real Madridi ka bërë një rikthim të mrekullueshëm në udhëtimin te Villarreali duke u kthyer nga disavantazhi prej dy golash për ta fituar sfidën. Ishte...

Barca kërkon Massimiliano Allegrin

Muaj të acartë për Massimiliano Allegrin dhe Juventusin. Rezultatet janë në favor të trajnerit toskan por tashmë nuk është më enigmë që në Torino...

Vardy: Nuk jam unë fajtor për largimin e Rainierit

Mediat angleze e cilësuan si fajtorin kryesor për shkarkimin e Claudio Rainierit, por Jamie Vardy nuk është aspak dakort. Disi me vonesë sulmuesi i...

Mourinho premton transferime të medha

Jose Mourinho ka deklaruar se skuadra e tij do të transferoj dy apo tre futbollistë të mëdhenj gjatë afatit kalimtar veror. Trajneri portugez i Manchester...

United kërkon Donnarumman

Portieri i talentuar italian, Gianluigi Donnarumma, mund të largohet në fund të sezonit nga Milani, dhe anglezët e Manchester Unitedit dëshirojnë ta bëjnë për...

Juventus i fort në Ligën e Kampionëve

Duke u nisur nga ajo që thonë ekspertët se sulmi e fiton një ndeshje e mbrojtja kampionatin, kjo gjë e favorizon Juventusin në Ligën...

Reali pas kësaj dyshe të Monacos

Dyshja e Monacos, Kylian Mbappe dhe Bernardo Silva të dy kanë rënë në radarin e Real Madridit, pas një serie të shfaqjeve mbresëlënëse këtë...

Lajme Flash

Përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer vizitë komunës së Preshevës

Me fillim nga ora 10:00 e ditës së sotme, përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer, z.Walter Glos dhe z. Norbert Beckam - Dierkes u...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...

Fillon asfaltimi edhe i pjesës tjetër të rrugës në qendër

Pas përfundimit me sukses të asfaltimit të rrugës së Gjilanit, gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e "Putevi Srbije" ishin në vizitë në kabinetin e...