28.4 C
Presevo
E shtunë, Qershor 24, 2017

“Gënjeshtrat” me katër çmime në “Ditët e Komedisë në Preshevë”

Organizatorja e këtij festivali Afeida Boriçi ka thënë për KultPlus se në ceremoninë e sotme kur edhe janë ndarë çmimet, shfaqja “Gënjeshtrat”, është vlerësuar...

Eva Longoria përkrah kreatorit të njohur shqiptar Ludo Lee

Kreatori i njohur i modës Ludo Lee, i cili është një ndër shqiptarët e suksesshëm në Zvicër, shpesh herë ka qenë shumë pranë yjeve...
video

Vazhdon mania “Hajt Hajt” e Gjikos, publikon një femër duke dridhur teksa këndon “acapella”...

Projekti i ri i Gjikos, “Hajt Hajt”, definitivisht është shndërruar në hit. Reperi ka kohë që ka publikuar projektin e tij të ri ritmik të...

Britney Spears “rikthehet” fuqishëm (Foto)

Britney Spears i dhuroi ceremonisë “Billboard Music Awards” një hapje shumë, shumë seksi. 34 vjeçarja ka realizuar mbrëmjen e së dielës, në skenën e T-Mobile...

Morena me foto joshëse nga Roma

Morena Taraku i ka publikuar disa fotografi në Instagram nga pozat e realizuara në Romë të Italisë. Modelja dhe këngëtarja ka kohë që ka bërë...

“Bushtra që ka lindur Hitlerin është nxehur përsëri”

Austria është thyese e tabuve në politikat evropiane, shkruan gazeta britanike Financial Times, duke komentuar zgjedhjet presidenciale në këtë vend. Kandidati i pavarur, Alexander Van...

Debat për vizitën e Presidentit Obama në Hiroshima

Gjatë turneut në Azi, Presidenti amerikan Barack Obama do të hyjë në histori, si presidenti i parë në detyrë që viziton Hiroshimën, qyteti ku...

Lajme Flash

Përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer vizitë komunës së Preshevës

Me fillim nga ora 10:00 e ditës së sotme, përfaqësues të Fondacionit gjerman Konrad Adenauer, z.Walter Glos dhe z. Norbert Beckam - Dierkes u...

MNF SECURITY- Vjen me Ofertë speicale verore

Të nderuar qytetarë të Luginës tonë MNF Security ju shpallë ofertat dhe zbritjet eksluzive për muajt e verës. Duke filluar me zbritjet nga muaji Qershor...

Fillon asfaltimi edhe i pjesës tjetër të rrugës në qendër

Pas përfundimit me sukses të asfaltimit të rrugës së Gjilanit, gjatë ditës së sotme përfaqësuesit e "Putevi Srbije" ishin në vizitë në kabinetin e...