Refik Z. nga Miratoca i dyshuar për vrasjen e Nijazi Ibrahimit

Refik Z., 24 vjeçar nga Miratoca e Preshevës dyshohet për vrasjen e gjashtëvjeçarit Nijazi Ibrahimi, kanë njfotuar të shtunën mediat serbe duke iu referuar burimeve nga policia. Policia ka zbuluar edhe armën me të cilën dyshohet se është kryer vrasja makabre e djaloshit. Policia ka bërë të ditur se arma është pastruar për t`i fshehur gjurmët e krimit, mirëpo prapë ka pasur shenja gjaku të kryerjes së veprës. Kjo armë e ftohtë është dërguar në ekspertizë të mëtutjeshme për ta vërtetuar saktësinë e dyshimit.

Trupi i pajetë i Nijazi Ibrahimit është zbuluar të mërkurën në një shtëpi të pabanuar i mbuluar me një derë. Mësohet se Refik Z. është familjar i viktimës. Disa banorë të fshatit kanë pohuar se motivet e vrasjes mund të jenë për shkak të ngaterrasave ndërfamiljare dhe për hakmarrje. Disa banorë të Miratocit kanë deklaruar gjithashtu se ditën e krimit e kanë parë për herë të fundit Nijazi Ibrahimi në shoqëri të një fëmije tjetër duke u kthyer nga enti parashkollor. Trupin e pajetë të Nijazi Ibrahimit e ka zbuluar mixha i tij në një shtallë në afërsi të shtëpisë. Gjashtëvjeçari, Nijazi Ibrahimi ka jetuar me prindërit dhe dy vëllezërit e tij më të moshuar në një shtëpi dhjetëra metra nga vendi ku është gjetur i vrarë.

Shtalla ku ka ndodhur krimi


Vendi ku është gjetur trupi i pajetë
________________________________________________________________________________

Pjesëtarët e policisë së Preshevës kanë dërguar te gjyqtari hetues në Gjykatën e Lartë të Vranjës një mashkull me moshë rreth 24 vjeçar nga fshati Miratoc, si të dyshuar për vrasjen e 6 vjeçarit Nijazi Ibrahimi, ka njoftuar të premten stacioni policor në Vranjë.

Zëdhënësi i stacionit policor në Vranjë, majori Miroslav Ristiq ka deklaruar se ka përfunduar raporti i autopsisë dhe se ai do t’i dorëzohet gjykatësit hetues në Gjykatën e Lartë, Nada Çoviq.

Motivi i vrasjes makabre të Nijaziut nuk është zbuluar akoma edhe pse i dyshuari kryesor është një i afërm i viktimës, ka mësuar presheva.com.

Policia ka njoftuar se identiteti i të dyshuarit do të bëhet i njohur pas grumbullimit të dëshmive për vrasjen.

________________________________________________________________________________

Në varrezat e fshatit Miratoc, u bë varrimi i fëmijës gjashtëvjeçar Nijazi Ibrahimit dje në orët vona, pas faljes së namazit të akshamit.

Nijaziu në rrethana ende të panjohura ditën e mërkurë është gjetur i vrarë rreth orës 18.00 në aneksin e një shtëpie të pabanuar në lagjen ku ka jetuar viktima.

Lamtumirën e fundit ia dhanë bashkëmoshatarët e tij, edukatoret, familjarët, bashkëfshatarët dhe qytetarë të tjerë.

I lehtë i qoftë dheu!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Subscribe to Comments RSS Feed in this post

10 Komente

 1. JU SHPREHIM NGUSHLLIME FAMILJES IBRAHIMI PER DHEMBJEN QE KAN ALLAHU UA FLLADIT ZEMREN,F MALIQI NGA CERKEZI.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Ngushllime mat perzemrta familjes IBRAHIMI per ket Engjull te vogeL
  , Nga familja ZYMBERI .

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Ngushllime pr familjen ibrahimi dhe per ket engjull te vogel.
  Ngushllimeeeeeeeeeeeeeeeeee………….:':(:'(:(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. ngushllime nga kumanova fshati ropalc ngushllime familjes ibrahimi me djalin niaziun zoti e shperblehft me xhenetin firdaus allahu ua rujt mendjen familjes selamun alejkum

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. ngushllime familjes ibrahimi dhe voglushit te vogel zoti te shperbleft ne xhenet i lehte i qoft dheu ..ju lutem pranoni ngushllimet e mia.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 6. E nderuara familje Ibrahimi,Une me gjith familjen time ndaj dhimbjen me ju dhe ju shprehi Ngushllime per birin tuaj.Me lajmin qe ndegjuam per ket vdekje jemi te gjith prekes dhe me lot ne sy.Zoti ju ndimoft me dhimbjen qe keni ndersa Birin tuaj Z Zoti e shpervleft ne Xhehnet. Pa Dyshim se Njaziu ne xhehnet esht ndersa kriminelin Zoti dota denon ne ket bote dhe ne boten e ardheshme. Lavdi per Njaziun dhe ngushllime per ju.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 7. ngushllime

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 8. ju shprehi ngushlime teperzemerta un megjith familjen arifi.ket dhembje tronditse endajm me ju.me lot eme mall te thel ju ngushloj lajm irond kaqen per shum zemra tmir.zoti ngjenet eka qu.po kundershtarin zoti mus napruft me pa te gjall.zoti,njerzit,gjith popli shqiptar kujan ekusjan ta denojm sbashku.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 9. Ngushllime gjith familjes :S:S:S

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 10. ngushllime familjes :S:S:S

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Përgjigjuni