E diel, Mars 18, 2018

Shtyhet seanca e Kuvendit shkaku i mungesës së kuorumit

Siç kishim paralajmëruar ditën e djeshme se edhe pse është ftuar seanca e Kuvendit komunal për datë 20.03.23018, kjo seancë sipas gjitha gjasave nuk...

Kryetari i KKSH Shukri Ymeri me bashkepunëtor në Medvegjë

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Shukri Ymeri dhe ai i Këshillit egzegutiv Galip Beqiri sot vizituan komunë shqiptare Medvegjën. Ata u pritën nga nënkryetarja...

Fondi humanitar shpall konkurs publik për ndarjen e ndihmave materiale studentëve

Fondi për qëllime humanitare shpall konkursin për ndarjen e nidhmave materiale dedikuar studentëve. Njoftohen studentët që nga data 15.03.2018 do të filloj pranimi i kërkesave...

Ftohet seanca e radhes e K.K, por se a do të mbahet? Mbetet të...

Pushteti i posaformuar në Preshevë mes partnerëve APN, LR PDSH dhe Listës serbe më 19.02.2018 ka mbajtur seancen e parë konstituive. Që nga ajo...

Renovohet kulmi i Shkollës së mesme “Sezai Surroi” në Bujanoc

Ka filluar renovimi i kulmit të Shkollës së mesme "Sezai Surroi" në Bujanoc. Kulmi i kësaj shkolle ishte dëmtuar nga erërat e forta gjatë vitit...

Erdogan kërcënon: Bëhuni gati për Luftën e Tretë Botërore

Presidenti i Turqisë Erdogan ka bërë një deklaratë të fortë në daljen e tij publike të fundit duke thënë se turqit duhet të bëhen...

Veseli kokë më kokë me shefin e Listës Serbe

Çfarë po ‘ziejnë’ Veseli e Simiq? Nuk dihet nëse Veseli e Simiq kanë biseduar për çështjen e demarkacionit pasi që kjo parti politike deri më...

Kumanovë: Gjykata e liron nga burgu Boban Iliqin, vrasësin e Almirit

Gjykata Themelore në Kumanovë ka vendosur që ta rikualifikojë lëndën e vogëlushit Almir Aliu. Pas këtij vendimi ndaj të akuzuarit Boban Iliq rëndon akuza...

“Çmendet” Ivanovi: Nuk do ta nënshkruaj kurrë ligjin e Gjuhës shqipe!

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov përmes një komunikatë drejtuar mediave, për miratimin e sotëm në Kuvend të Ligjit për gjuhën shqipe ka...

Tensione në Kuvendin maqedonas, pengohet përplasja fizike mes Xhaferit dhe Gruevskit

Në seancën e sotme të Kuvendit të Maqedonisë në të cilën ishte debatuar për Ligjin e Gjuhëve që u miratua ka pasur tensione të...