Sonntag, Juni 24, 2018
Fluidi Coorporation Fluidi Corporation

‘I tmerrshëm, rrënojë, më i keqi ku kam qëndruar’, New York Times shkruan për...

Hoteli Grand, në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë, rregullisht shahet kur i bëhet recensioni në internet, shkruan The New York Times. “I tmerrshëm”, “rrënojë” dhe...

Elefanti vret brutalisht një njeri, shikoni reagimin e fshatarëve (Video +16)

Incidenti ndodhi në Distrinktin Bardhaman kur elefanti ishte pranë fshatit Galsi pasi u ndanë nga tufa. Ai e gjuan njeriun në ajër, e hedh në...

Dy vajza kapen teksa bëjnë magji para një shtëpie në Prizren, pronari publikon pamjet(Video)

Kamerat e sigurisë pranë një shtëpie në Prizren kanë kapur një veprim të çuditshëm të dy femrave. Ato shihen teksa i afrohen një shtëpie dhe...

Imazh i pazakontë, minarja shfaqet nga liqeni i ngrirë

Minarja e cila ngritet në mes të liqenit në lindje të Turqisë është kthyer në një atraksion turistik, e cila në mënyrë të veçantë...

Një i ri malazez thotë se u përdhunua për 5 muaj në një banesë...

Forumi LGBT ‘Progres’, me bazë në Mal të Zi, ka publikuar një shkrim në faqen zyrtare të tyre në Facebook, lidhur me një të...

Karli, shqiptari i vetëm që fitoi Doktoraturën në moshën 17-vjeçare dhe ndërtoi hekurudhën moderne...

Karl Gega, pa frikë mund të krahasohet me Mozzartin, Froidin, Franz Kafkën, etj. Karl Gega lindi më 10 janar të vitit 1802 në Venedik, vdiq...

Drejt altarit për herë të gjashtë, Ibrahim Tatlises i propozon live martesë ish-bashkëshortes

Ibrahim Tatlises është një këngëtaret më të famshëm në shtetin turk dhe më gjerë. Këngëtari 66-vjeçar ka befasuar publikun duke qenë mysafirë i emisionin të...

NASA njofton konferencën e jashtëzakonshme, teleskopi ka zbuluar diçka të madhe jashtëtokësore

Administrata Kombëtare e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) ka bërë të ditur që këtë të enjte do të mbajë një konferencë të jashtëzakonshme për shtypin. Konferenca...

Shkurte Fejza rrëfen për muajt në burg! (Video)

Pos tjerash, në “Talk” të KTV-së, këngëtarja Shkurte Fejza foli edhe për një periudhë jo të lehtë të jetës së saj. Më 13 shtator 1986...