-1.6 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Nga 1prilli masa të reja në komunikacion: Nëse mbani fëmiun në prehër 30 ditë...

Dënim me burg do ti shqiptohet vozitësit por edhe pasagjerit i cili mbanë në prehër fëmiun në ulësen e përparme të veturë ose nëse...

Njeriu me hundën më të gjatë në botë (FOTO)

Hunda më e gjatë në botë e një njeriu të gjallë është 8.8 centimetra. Ajo është hunda e Mehmet Ozyurek nga Turqia, që rekordin e...

9-vjeçari nga Kosova me aftësi të jashtëzakonshme

Është vetëm 9-vjeç dhe të gjitha detyrat i duken shumë të lehta. Madje atij nuk i majftojnë leksionet që i merr në shkollë. Në shkollë...
Djaloshi që mbeti pa operuar për 1.000 euro

Djaloshi qe vdiq duke pritur 1000 Euro për Operim

Një natë të ftohtë dimri, një djalosh që po ngiste veturën me shpejtësi të madhe, në një moment humbi kontrollin e makinës dhe doli...

Shqiptari bëhet hit në rrjet, ja çfarë ka bërë në Gjermani…

Shqiptari nga Podujeva, i cili jeton në Berlin është personazhi pozitiv në artikullin e gazetës gjermane Bild.de. Bild i ka kushtuar një artikull kryesor shqiptarit...

Lajme të ‘zeza’ nga moti/ Ja çfarë pritet të ndodhë me kohën në muajin...

Nëse po prisni pranverën dhe ditët me diell, kemi një lajm të keq, pasi duket se i ngrohti nuk do të vijë në muajin...

‘I tmerrshëm, rrënojë, më i keqi ku kam qëndruar’, New York Times shkruan për...

Hoteli Grand, në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë, rregullisht shahet kur i bëhet recensioni në internet, shkruan The New York Times. “I tmerrshëm”, “rrënojë” dhe...

Elefanti vret brutalisht një njeri, shikoni reagimin e fshatarëve (Video +16)

Incidenti ndodhi në Distrinktin Bardhaman kur elefanti ishte pranë fshatit Galsi pasi u ndanë nga tufa. Ai e gjuan njeriun në ajër, e hedh në...

Dy vajza kapen teksa bëjnë magji para një shtëpie në Prizren, pronari publikon pamjet(Video)

Kamerat e sigurisë pranë një shtëpie në Prizren kanë kapur një veprim të çuditshëm të dy femrave. Ato shihen teksa i afrohen një shtëpie dhe...

Imazh i pazakontë, minarja shfaqet nga liqeni i ngrirë

Minarja e cila ngritet në mes të liqenit në lindje të Turqisë është kthyer në një atraksion turistik, e cila në mënyrë të veçantë...

Koha

Presevo
Trüb
-1.6 ° C
0 °
-3 °
98 %
1.7kmh
90 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
2 °
Mi
-0 °
Do
2 °