0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

‘I tmerrshëm, rrënojë, më i keqi ku kam qëndruar’, New York Times shkruan për...

Hoteli Grand, në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë, rregullisht shahet kur i bëhet recensioni në internet, shkruan The New York Times. “I tmerrshëm”, “rrënojë” dhe...

Lajme të ‘zeza’ nga moti/ Ja çfarë pritet të ndodhë me kohën në muajin...

Nëse po prisni pranverën dhe ditët me diell, kemi një lajm të keq, pasi duket se i ngrohti nuk do të vijë në muajin...
Djaloshi që mbeti pa operuar për 1.000 euro

Djaloshi qe vdiq duke pritur 1000 Euro për Operim

Një natë të ftohtë dimri, një djalosh që po ngiste veturën me shpejtësi të madhe, në një moment humbi kontrollin e makinës dhe doli...

Elefanti vret brutalisht një njeri, shikoni reagimin e fshatarëve (Video +16)

Incidenti ndodhi në Distrinktin Bardhaman kur elefanti ishte pranë fshatit Galsi pasi u ndanë nga tufa. Ai e gjuan njeriun në ajër, e hedh në...

Dy vajza kapen teksa bëjnë magji para një shtëpie në Prizren, pronari publikon pamjet(Video)

Kamerat e sigurisë pranë një shtëpie në Prizren kanë kapur një veprim të çuditshëm të dy femrave. Ato shihen teksa i afrohen një shtëpie dhe...

Një i ri malazez thotë se u përdhunua për 5 muaj në një banesë...

Forumi LGBT ‘Progres’, me bazë në Mal të Zi, ka publikuar një shkrim në faqen zyrtare të tyre në Facebook, lidhur me një të...

Imazh i pazakontë, minarja shfaqet nga liqeni i ngrirë

Minarja e cila ngritet në mes të liqenit në lindje të Turqisë është kthyer në një atraksion turistik, e cila në mënyrë të veçantë...

Karli, shqiptari i vetëm që fitoi Doktoraturën në moshën 17-vjeçare dhe ndërtoi hekurudhën moderne...

Karl Gega, pa frikë mund të krahasohet me Mozzartin, Froidin, Franz Kafkën, etj. Karl Gega lindi më 10 janar të vitit 1802 në Venedik, vdiq...

NASA njofton konferencën e jashtëzakonshme, teleskopi ka zbuluar diçka të madhe jashtëtokësore

Administrata Kombëtare e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) ka bërë të ditur që këtë të enjte do të mbajë një konferencë të jashtëzakonshme për shtypin. Konferenca...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °