0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Një i ri malazez thotë se u përdhunua për 5 muaj në një banesë...

Forumi LGBT ‘Progres’, me bazë në Mal të Zi, ka publikuar një shkrim në faqen zyrtare të tyre në Facebook, lidhur me një të...

Karli, shqiptari i vetëm që fitoi Doktoraturën në moshën 17-vjeçare dhe ndërtoi hekurudhën moderne...

Karl Gega, pa frikë mund të krahasohet me Mozzartin, Froidin, Franz Kafkën, etj. Karl Gega lindi më 10 janar të vitit 1802 në Venedik, vdiq...

Drejt altarit për herë të gjashtë, Ibrahim Tatlises i propozon live martesë ish-bashkëshortes

Ibrahim Tatlises është një këngëtaret më të famshëm në shtetin turk dhe më gjerë. Këngëtari 66-vjeçar ka befasuar publikun duke qenë mysafirë i emisionin të...

NASA njofton konferencën e jashtëzakonshme, teleskopi ka zbuluar diçka të madhe jashtëtokësore

Administrata Kombëtare e Aeronautikës dhe Hapësirës (NASA) ka bërë të ditur që këtë të enjte do të mbajë një konferencë të jashtëzakonshme për shtypin. Konferenca...

Shkurte Fejza rrëfen për muajt në burg! (Video)

Pos tjerash, në “Talk” të KTV-së, këngëtarja Shkurte Fejza foli edhe për një periudhë jo të lehtë të jetës së saj. Më 13 shtator 1986...

Serbia me eskadrilën ajrore më të fuqishme në rajon

Gjashtë avionë mig 29 deri të premten do të arrijnë në Beograd “dhe do të kemi eskadrilë serioze, bindshëm më të fuqishmen në rajon”,...

Amina vajza nga Novi Pazari e cila vonë kuptoi se është shqipëtare

Quhet Amina Nurovic dhe emrit të saj në “Facebook” i ka shtuar inicialet AG. Vajza vjen nga Novi Pazari dhe besoni ose jo shkronjat AG...

Adem Mikollovci me Vetvendosjen

Mikullovci, muaj më parë kishte folur për kandidatin për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurtin, për të cilin kishte thënë se ka vision, gjersa...

Ushqimet që rrisin rrezikun ndaj kancerit dhe ushqimet që e luftojnë atë ( video)

RTVPresheva sjelle për ju një video mjaftë atraktive se si mund te ushqehemi më shendetshem dhe cilat jane ato ushqime qe na mbrojne nga...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °