Sonntag, Juni 24, 2018
Fluidi Coorporation Fluidi Corporation

A po dorëzohet Rusia? Tërheq luftanijet

11 anije luftarake ruse të ankoruara në bazën ushtarake të Tartus në Siri në ndihmë të forcave të regjimit të Bashar Al Assad raportohet...

Tramp: Bëhu gati Rusi, priti raketat e bukura dhe të mençura nga ne

Presidenti i SHBA Donald Tramp i dha një porosi Rusisë të përgatitet për "raketa të reja dhe të zgjuara" në Siri. Tramp shkroi në Twitter...

Trump: Qëndrojmë ushtarakisht në Siri nëse paguajnë arabët

Angazhimi ushtarak i Shteteve të Bashkuara në Siri është thuajse i përmbyllur dhe presidenti Donald Trump la të kuptohej se shumë shpejt mund të...

Putin arrin në Turqi, pritet me nderime të larta shtetërore nga Erdogan

Presidenti rus, Vladimir Putin ka arritur në Ankara. Ai dhe holomogun i tij turk, Recep Tayyip Erdogan ishin pjesë e një ceremonie për fillimin...

Shqiptarët protestojnë kundër mbylljes së bastores ilegale në Austri

Pasi që autoritetet e qytetit Vöcklabruk kanë mbyllur një bastore, një numër shqiptarësh kanë zhvilluar një protestë të palejuar para shtëpive private të zyrtarëve...

Princi saudit vetëvritet në aeroportin e Londrës, publikohen pamjet e rënda (Video)

Një princ saudit, Bandar bin Khalid bin Abdulaziz i ka dhënë fund jetës në aeroportin e Londrës duke u hedhur nga një lartësi prej...

Erdogan kërcënon: Bëhuni gati për Luftën e Tretë Botërore

Presidenti i Turqisë Erdogan ka bërë një deklaratë të fortë në daljen e tij publike të fundit duke thënë se turqit duhet të bëhen...

“Zoti president, një avion me 110 pasagjerë është rrëmbyer dhe ka një bombë në...

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin urdhëroi rrëzimin e një aeroplani pasagjerësh në vitin 2014, që dyshohej se kishte një bombë në bord dhe do...

Skandaloze, shqiptarët në Zvicër nuk po trajtohen si qytetarët e tjerë

Federata e Sigurimeve Zvicerane (SVV) nuk ka përgjigje të gatshme për shqetësimin legjitim të Kuvendit të Shqiptarëve të Zvicrës (KSHZ) lidhur me lajmin e...

Mbyllet Shtëpia e Bardhë, vritet një person

Sipas Shërbimit Sekret Amerikan, agjentët e tij reaguan pas raporteve për një person që kishte qëlluar veten me armë, jashtë rrethimit verior të Shtëpisë...