0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Pogaçe trekëndësha

Përbërësit: • 500 gr miell • 2 vezë + 1 të bardhë të vezës • 1 lugë gjelle sheqer • ½ lugë gjelle uthull molle • ½ lugë gjelle...

Ushqimet që rrisin rrezikun ndaj kancerit dhe ushqimet që e luftojnë atë ( video)

RTVPresheva sjelle për ju një video mjaftë atraktive se si mund te ushqehemi më shendetshem dhe cilat jane ato ushqime qe na mbrojne nga...

Limoni kundër gurëve në veshka !?

Ata që e kanë provuar dhimbjen e gurëve të veshkave e dinë që është një nga dhimbjet më të forta që mund t’i përjetojë...

7 shenja që tregojnë se ju keni një personalitet të fortë

1. Ju e zgjidhni me kujdes “rrethin tuaj të brendshëm” Njerëzit e fortë janë unikë, në kuptimin që ata nuk kërkojnë aprovim. Më të fortët...

Këtë model nuk e quajnë kot “TANK”

Kompania e vogël e automobilave Rezvani Motors është e njohur për nga modelet e saja sportive. Ajo kësaj radhe ka kaluar nga zona e saj...

Kurr mos hiqni dorë nga këto 6 gjëra

Gjatë jetës, njerëzit mendojnë të heqin dorë nga disa gjëra që i kanë bërë dikur, për hir të diçkaje. Në shumicën e rasteve, kjo sakrificë...

E pa besueshme c’farë banjo Publike gjenden në Japoni ( video)

Shikoni banjot publike te cilat i kanë ndërtuar nëpër vendet e Japonisë enkas për ata të cilet nuk kanë kohë te shkojnë neper shtepite...

„Islami po më bënte njeri më të mirë“-Shikoni rrëfimin se si kjo vjazë është...

Në këtë video, Xhejna flet për kthimin e saj në fenë Islame. Me një thjeshtësi mahnitëse, ajo na sjell copëza jete dhe përpjekjeje nga...

Të divorcuarit tregojnë se si u munduan ta mbrojnë martesën e tyre

The Huffington Post, i ka pyetur disa të divorcuar për të treguar bisedën, arsyen dhe mënyrën se si janë ndarë nga bashkëshortët. Më poshtë mund...

„Herolind Jahiu„ Preshevari i cili mbaron masterin në Univerzitetin eminent Evropian

Kohëve të fundit jemi mësuar të marrim lajme të mira sidomos nga bashkëatdhetarët tanë në diaspor për sukseset e tyre. Sukseset e diasporës sonë nuk...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °