Sonntag, Juni 24, 2018
Fluidi Coorporation Fluidi Corporation

Nuk keni bërë drekën akoma? Ja një recetë shumë e thjeshtë..

Nëse ende nuk e keni idenë se c'farë do të përgadisni për sot,atëherë ne kemi torten me krip më të lehtë që keni bërë...

File Pule e marinuar

  Nje recet qe bera me sy pa peshuar asgje ne peshore. PER MARINADEN E FILETOS PULES PERDORA: Pesto Piper i zi Kerri puder Kripe Bouillon pules Ca feta te holla te...

Cannelloni me mish te grire dhe salce beshameli

PERBERESIT: 350 gr mish i grire 1 spece i kuq 3 luge vaj ulliri 1 thelpinje hudher 3 qepe mesatare 4 luge gjalpe i shkrire 225 gr salcedomate (kanaçe) bouillion vici (bio) 150...

Tortë me lajthi

Punojeni gjalpin me sheqer, derisa të behet shkumë (përdorni më mirë mikserin). Futini të verdhat e vezëve, një e nga një, miellin (duke e...

Lazanje me mish pule dhe kërpudha të thata

Përbërësit: 400 gr. pasta për lazanje ▪ 500 gr. çfarëdo mishi pule ▪ 200 gr. kërpudha të thata ▪ 100 gr. qepë ▪ 100 ml verë e bardhë ▪ vaj,...

Sandviç me ve (video)

▪ Një copë bukë ose kifle ▪ Gjalpë ▪ Djathë të grimcuar ▪ Mish i thatë ▪ Perime sipas dëshirës ▪ Një vezë ▪ Folie alumini Përgatitja: Preni pjesën e sipërme të...

Pizza me Wurstel dhe Ullinj

Për Brumin 4 persona Për Mbushjen 300 g salce domate 300 g mozzarella për pizza 200 g ullinj të zi 3-4 wurstel pak kripë pak...

Qofte turke

  Për 4 persona 500 g mish viçi i grirë 2 qepë 1 e verdhë veze pak lëkurë limoni 3 lugë gjellë galetë 1 lugë...

SupëPule e shishme

Kjo supë është shumë e thjeshtë në përgatitje. Përveç mishit të pulës kjo supë ka në bazën e saj miell misri që i jep...

Pite të vogla me kos

Pitet apo petullat janë gjithnjë ide e mirë për mëngjeset e fundjavave! Përbërësit: 300 gr miell Rreth 100 ml kos në temperaturë ambient Pak vaj ulliri Pak kripë Pak sodë...