E diel, Mars 18, 2018

Vjeshta e masave të përkohshme në Preshevë

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq, thot se nuk e patën qare pa ndërhyrë në pushtetin e Preshevës, për shkak mungesës së mbajtjes së seancave...

Si dhe pse u shkarkua kryetarja Ardita Sinani nga Qeveria e Serbisë?

Shkruan: Nehat Hyseni Kryetarja e Komunës së Preshevës, zonja e nderuar Ardita Sinani (PVD), u shkarkua nga ky post me vendimin e Qeverisë së Serbisë,...

Çka po ndodhë aktualisht në Komunën e Preshevës

Komuna e Preshevës është komuna më jugore e Serbisë, që kufizohet në jug me Maqedoninë dhe komunën e Kumanovës dhe në perëndim kufizohet me...

Dialogu i Brukselit është ngritur në nivel presidentësh?

Shkruan: Nehat Hyseni Presidenti Thaçi dhe Vuçiqi, kanë paralajmëruar këto ditë takimin në Bruksel, me ndërmhetësiin e komisioneres së lartë të BE-së, zonjës Frederica Mogherini,...

Koalicioni PAN është përgjegjës për krizën politike aktuale dhe për bllokadën institucionale të Republikës...

Shkruan: Nehat Hyseni Si të shpëtojmë dhe të dalim faqebardhë nga kriza politike aktuale dhe nga bllokada instucionale, është bërë preokupim kryesor i qytetarëve të...

Koalicioni LAA-LVV, i pamundur pa respektimin e figurës së Presidentit Historik, Dr. Ibrahim Rugovës!

Shkruan: Nehat Hyseni Pas vendosjes së kravatës nga Albin Kurti dhe deputetët e aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, që me cinizëm dhe frustrim të papërmbajtur, në...

Opinion – Ku mbetën vlerat e SHPD-së

Nga Ismet Kadriu Ku mbetën vlerat e SHPD-se, si rezultat dhe trashëgimtarë e më vonshme u themelua subjekti politik PDSH-ja, si dhe programi politik mbi...

Hajredini: Mos kontrabandoni mandatet, i bëni dëme Preshevës

Letër e hapur për opinionin publik Ftesë për të reflektuar para se të bëhet vonë Zhvillimet e fundit politike në Kosovën Lindore, shqiptarët i kanë vedosur...

Lojrat e politikave të intereseve personale në Preshevë

Loja politike “party” preshevare, ka disa vjet, që nuk ka humbës e as fitimtarë. Kjo lojë e cila luhet me një stil allapreshevarçe, që...

“Islami po më bënte njeri më të mirë”-Shikoni rrëfimin se si kjo vjazë është...

Në këtë video, Xhejna flet për kthimin e saj në fenë Islame. Me një thjeshtësi mahnitëse, ajo na sjell copëza jete dhe përpjekjeje nga...