0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Të shprehësh artin përmes fotos në shtetin racist si Serbia, është një herezi

Shkruan Nderim Hajrullahu Të shprehësh artin përmes fotos në shtetin racist si Serbia, është një herezi Liria e veprimit për të ushtruar profesionin i lirë dhe...

Ridvan Rexhepi: Dilni dhe votoni

Të nderuar bashkëvendas! 4 Nentori, gjegjësisht dita e diel po afrohet. Ju duhet te dilni dhe te kryeni obligimin tuaj, por kësaj here jo për...

Lugina në Bruksel

Shkruan: Ragmi Mustafa, kandidat për kryetar i KNSH nga radhët e PVD-së Këshilli Kombëtar Shqiptar është institucion i vetëm në Serbi që përfaqëson ekskluzivisht shqiptarët....

Shaip Kamberi: Bashkë për Flamurin

I pari në listën e kandidatëve të PVD-së për zgjedhjet e KNSH-së është Ragmi Mustafa, një kandidat që sot premton, ndërkohë që, dje, ishte...

Shaip Kamberi: Lista nr 3 ofron përfaqësim të dinjitetshëm të shqiptarëve

Partia për Veprim Demokratik sapo suksesshëm ka përfunduar një cikël të zgjedhjeve të brendshme dhe do të ballafaqohet për pak kohë me sfidën e...

E thot analisti serb: Kosova nuk është e jona

Para diku dy vjetësh, një kolegë imi më i vjetër, që merret me tema shoqërore-politike mbi të kaluarën e errët të Serbisë, më pyeti...

Rroftë Hashim Thaçi!

Ka shumë shqiptarë që Hashim Thaçin e kanë shpallur tradhtar. ”Tradhtar” i thonë në Kosovë, ”tradhtar” i thonë në Shqipëri, ”tradhtar” majtas, ”tradhtar” djathtas, ”tradhtar”...

Liderët institucional të Kosovës deklarohen për bashkim me Luginën-kurse mungojn Abetaret?!

Shkruan: Refik Hasani Si askush nga Minisitria e Arsimit të Shqipërisë apo Kosovës nuk e pa të arsyeshme të vizitoj ndonjë shkollë në Krahinën shqiptare....

Autonomia e Luginës së Preshevës, kërkesë e kohës

Regulli i vjetër sa Europa, që diplomacia europiane zgjohet kur plasin ujërat e konflikteve, po vërtetohet çdo ditë në truallin shkëmbor të Ballkanit. Ironia...

JEMI PËR RECIPROCITET TË PLOTË ME SERBËT E KOSOVËS

Aktualizimi i befasishëm i çështjes së shqiptarve të Luginës së Preshevës, dmth të komunës së Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, nga Presidenti i Republikës së...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °