0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Ditët i kemi të numëruara-na duhet unifikim karshi Serbisë

Po flitet përreth nesh, e ne po bëhemi të shurdhër. Jemi bërë objekt i debateve televizive, i temave të gazetave, ndoshta edhe i agjendave...

Si dhe pse u shkarkua kryetarja Ardita Sinani nga Qeveria e Serbisë?

Shkruan: Nehat Hyseni Kryetarja e Komunës së Preshevës, zonja e nderuar Ardita Sinani (PVD), u shkarkua nga ky post me vendimin e Qeverisë së Serbisë,...

Baki Rexhepi: Presheva peng i “të fortit’ dhe heshtjes së opozitës

Presheva peng i “të fortit’ dhe heshtjes së opozitës Ndërsa po i harxhohen ditët organit të “fortë” në Preshevë, deri në zgjedhjet e jashtëzakonshme në...

Hajredini: Apel për politikën lokale në Preshevë

KOMUNIKAT APEL PËR POLITIKËN LOKALE NË KOMUNËN E PRESHEVËS Në Luginë të Preshevës, konkretisht në Komunën e Preshevës është caktuar data 24 dhjetorë dita e mbajtjes...

Nënkryetari i PDSH-së: Po më përgaditet linçimi publik

Shkruan: İlir Sadriu Pas paraqitjes sime në konferencën për media me datë 28 mars 2018 në cilësinë e nënkryetarit të PDSH-së, për të cilën e...

Ardita Sinani, s’ka alternativë

“Udhëtarë rrugë nuk ka, rrugët janë bërë duke ecur” thotë një proverb spanjoll. Sot, rruga e Preshevës është Ardita Sinani, ajo meriton përkrahjen, jo...

Hajredini: Mos kontrabandoni mandatet, i bëni dëme Preshevës

Letër e hapur për opinionin publik Ftesë për të reflektuar para se të bëhet vonë Zhvillimet e fundit politike në Kosovën Lindore, shqiptarët i kanë vedosur...

„Ujku don mjegull“, ose dy „ish“-at e komunës së Preshevës!

Shkruan: Nehat Hyseni "Ujku don mjegull"! Kështu thotë fjala e urtë popullore. Por, vallë pse don ujku mjegull? Këtë nuk na e thotë dot fjala e urtë popullore! Mbase...

PRESHEVA ME „LUKSIN“ E SAJ POLITIK!

Në Luginë politika ka ndryshuar misionin. Nga Ndryshimi dhe Shpëtimi ka kaluar në Luks dhe Kalkulim. Shqiptarët e Luginës më së paku kanē nevojë...

Opinion – Ku mbetën vlerat e SHPD-së

Nga Ismet Kadriu Ku mbetën vlerat e SHPD-se, si rezultat dhe trashëgimtarë e më vonshme u themelua subjekti politik PDSH-ja, si dhe programi politik mbi...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °