0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Çka po ndodhë aktualisht në Komunën e Preshevës

Komuna e Preshevës është komuna më jugore e Serbisë, që kufizohet në jug me Maqedoninë dhe komunën e Kumanovës dhe në perëndim kufizohet me...

Zgjedhjet në Luginë

Në vend të hyrjes- Mendoj se zgjedhjet e këtij viti në Serbi e rrjedhimisht edhe në Luginë të Preshevës mund të karakterizohen me disa momente...

Dialogu i Brukselit është ngritur në nivel presidentësh?

Shkruan: Nehat Hyseni Presidenti Thaçi dhe Vuçiqi, kanë paralajmëruar këto ditë takimin në Bruksel, me ndërmhetësiin e komisioneres së lartë të BE-së, zonjës Frederica Mogherini,...

„Ujku don mjegull“, ose dy „ish“-at e komunës së Preshevës!

Shkruan: Nehat Hyseni "Ujku don mjegull"! Kështu thotë fjala e urtë popullore. Por, vallë pse don ujku mjegull? Këtë nuk na e thotë dot fjala e urtë popullore! Mbase...

„Islami po më bënte njeri më të mirë“-Shikoni rrëfimin se si kjo vjazë është...

Në këtë video, Xhejna flet për kthimin e saj në fenë Islame. Me një thjeshtësi mahnitëse, ajo na sjell copëza jete dhe përpjekjeje nga...

Opinion – Ku mbetën vlerat e SHPD-së

Nga Ismet Kadriu Ku mbetën vlerat e SHPD-se, si rezultat dhe trashëgimtarë e më vonshme u themelua subjekti politik PDSH-ja, si dhe programi politik mbi...

Koalicioni PAN është përgjegjës për krizën politike aktuale dhe për bllokadën institucionale të Republikës...

Shkruan: Nehat Hyseni Si të shpëtojmë dhe të dalim faqebardhë nga kriza politike aktuale dhe nga bllokada instucionale, është bërë preokupim kryesor i qytetarëve të...

Fundi i “tuxharëve” politik dhe fillimi i një politike të re në Luginë

Sapo mora lajmin se është arritur marrëveshja ndërmjet Alternativës për Ndryshime dhe Partisë për Veprim Demokratik në Preshevē për koalicion qeverisës katër vjeçarë dhe...

Vjeshta e masave të përkohshme në Preshevë

Kryeministrja e Serbisë Ana Brnabiq, thot se nuk e patën qare pa ndërhyrë në pushtetin e Preshevës, për shkak mungesës së mbajtjes së seancave...

Shenur Jahiu zgjidhet ushtrues detyre i drejtorit i Radio Televizionit “Presheva”

Në seancën e sotme të Kuvendit Komunal të Preshevës, 21 këshilltarët komunal kanë zgjedhur ushtruesin e ri të drejtorit të Radio Televizionit “Presheva”, Shenur...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °