0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Serbia në mënyrë sistematike “vret” shqiptarët përmes shqiptarëve!

Mirpo duke u nisur nga qeveria Tadiq e teri tek kjo Vuçiq, tani janë duke u përdorur mënyra sistematike për vrasjen mendore dhe dëbim...

E përkëdhelura e Behxhet Pacolit Mimoza Kusari-Lila lazdrake folkloristike në politikë!

Bredhja e saj nga një parti në tjetrën,  ep një sinjal apozicional të një  politikanje  të pa qëndrueshme. Kjo politikane popullsite, sikur nuk e...

Shenur Jahiu zgjidhet ushtrues detyre i drejtorit i Radio Televizionit “Presheva”

Në seancën e sotme të Kuvendit Komunal të Preshevës, 21 këshilltarët komunal kanë zgjedhur ushtruesin e ri të drejtorit të Radio Televizionit “Presheva”, Shenur...

Patriotizëm në vepër i Sabri Novosellës

Që nga pas lufta e tutje shqiptarët janë ballafaquar me folklorizëm nga pseudo patriot të ndryshëm të cilët gojën e kishin përplot me fjalë të...

Hapja e zyrës së BE-së në Gjilan për bashkëpunim ndërkufitarë

Dje, isha në vizitë të zyrës në Gjilan të sekretariatit të përbashkët teknik në mbështetje të BE-së për bashkëpunim ndërkufitar,shtytja është që vërtet Anamorava...

Koalicionet e mundshme paszgjedhore në Bujanoc

Pas publikimeve të rezultateve zyrtare të Komisionit Zgjedhor Komunal të Bujanocit, kalkulimet për formimin e koalicionit qeverisës, hyjnë në fuqi menjëherë. Përbërja e re e...

PRESHEVA ME „LUKSIN“ E SAJ POLITIK!

Në Luginë politika ka ndryshuar misionin. Nga Ndryshimi dhe Shpëtimi ka kaluar në Luks dhe Kalkulim. Shqiptarët e Luginës më së paku kanē nevojë...

Fundi i “tuxharëve” politik dhe fillimi i një politike të re në Luginë

Sapo mora lajmin se është arritur marrëveshja ndërmjet Alternativës për Ndryshime dhe Partisë për Veprim Demokratik në Preshevē për koalicion qeverisës katër vjeçarë dhe...

Zgjedhjet në Luginë

Në vend të hyrjes- Mendoj se zgjedhjet e këtij viti në Serbi e rrjedhimisht edhe në Luginë të Preshevës mund të karakterizohen me disa momente...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °