0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Pamje shokuese nga kasaphana e lopëve të ngordhura në Pejë mishi i së cilave...

Kallxo.com ka siguruar edhe fotografi të tjera të lopëve të ngordhura të cilat ishin bërë gati për t’u shitur në tregjet e Pejës. Fotografitë tregojnë...

Tahiri: Duhet ta dini se Vuçiçin e kam bërë për spital

Ish-kryenegociatorja në dialogun me Serbinë, Edita Tahiri, ka thënë se gjatë një takimi që kishte pasur me palën serbe, e kishte bërë për spital,...

Leonora Jakupi në mbështetje të Sami Lushtakut, shikoni çfarë foto ka publikuar

Leonora Jakupi ka publikuar sërish një imazh të Sami Lushtakut duke e përkrahur atë pasi që ka shkuar në Hagë për t’u intervistuar,...

Cilat pjesë të Kosovës po synon t’i marrë Serbia? Tregon Lutfi Haziri

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka folur për negociatat e radhës mes Kosovës e Serbisë, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, që...

Veseli thotë se “miqtë e mi, Samiu dhe Remi, do ta mbrojnë luftën e...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është deklaruar në lidhje me nisjen e punës së Gjykatës Speciale në ditën kur dy ish-komandantët e...

Luginën e dua, por nuk do të jetë pjesë e pazarit

Ramush Haradinaj ka thënë se Lugina e Preshevës nuk do të bëhet pjesë e pazareve. Ka thënë se një temë e tillë nuk duhet të...

A ka ndryshuar qëndrimi i Haradinajt për taksën ndaj Serbisë?

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sërish ka folur për taksën e vendosur nga Kosova ndaj shtetit serb. Ai tha se ka filluar një fushatë kundër...

Cili është kushti i Serbisë për njohjen e Kosovës? Tregon këshilltari i Thaçit

Blerim Shala, këshilltar politik i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka folur rreth arritjes së një marrëveshjeje për njohje reciproke mes Kosovës e Serbisë. Shala...

“Taksa ndaj Serbisë do të hiqet”

Analistët politikë thonë se taksa mund të shfrytëzohet për negociatat por ajo do të hiqet pas presionin ndërkombëtar. Jeta Krasniqi nga KDI tha se ka...

Mogherini: E kam mërzi që s’mund ta quaj Kosovën shtet kur jam në Prishtinë

Delegacioni për dialog i kryesuar nga Shpend Ahmeti dhe Famir Limaj sot janë takuar me Federica Mogherinin, përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Europian. Mogherini i...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °