0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Ende pa filluar mirë thyhet koalicioni

Nënkryetari i PDK-së, Rexhep Hoti, ka kritikuar qeverinë Haradinaj, për si tha ai dështimet e mëdha që e ka treguar ajo. Hoti në Klan Kosova,...

Veseli: ‘Patriotët’ le të shkojnë në Preshevë, Vladimir e Ulqin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se vota për ratifikimin e ligjit për demarkimin e kufirit me Malin e Zi është...

Policia e gatshme për arrestimin e të dyshuarit për vrasjen e Ivanoviq, pret urdhër...

Milan Radojcic dhe grupi i tij dyshohet se kanë kryer vrasjen e liderit të inciativës “Liri, Demokraci, Drejtësi”, Oliver Ivanoviq. Kështu ka raportuar dje portali...

Alarmojnë mediat botërore: Ja çka do të shkaktoj vrasja e Oliver Ivanoviqit në Kosovë

Mediat raportuan për vrasjen e Oliver Ivanoviqit, “AP” vlerëson se ky sulm ka shumë të ngjarë të intensifikojë tensionet etnike në Kosovë.“AP” raporton se...

Për shkak të motit të lig nesër nuk mbahet mësim

Këshilltari i ministrit të Arsimit, Valmir Gashi, ka thënë për Kohën Ditore se nesër nuk do të mbahet mësim në shkolla fillore dhe...

Si Vdiq në Serbi Vozitësi i Kamionit me Kufomat e Shqiptarëve?

Në një rrëfim ekskluziv për emisionin ‘Jeta në Kosovë’, Ivan Pajiq, dëshmitar okular në vrasjen e vëllezërve Bytyçi, ka rrëfyer çfarë kishte parë në...

Incident në konferencën e Vuçiq – serbët me tone të larta i kërkojnë mbrojtje...

Presidenti serb është gjendur në pozitë të palakmueshme, kur gjatë konferencës që po mbante, disa serbë e kanë ndërprerë, duke i kërkuar mbrojtje nga...

Vuçiç i përgjigjet Kadri Veselit: Kjo është mënyra e vetme se si mund të...

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuciq, po mban në këto çaste konferencë për media lidhur me vrasjen e Oliver Ivanovqit mëngjesin e sotëm në Veri...

Xhandarmëria serbe hyn në mbrendësi të Kosovës dhe arreston 4 persona

Katër persona janë arrestuar sot në Dumnicë të Epërme të Podujevës nga xhandarmëria serbe. Lajmi.net mëson se të arrestuarit po tentonin të kalonin kufirin ilegalisht. Po...

Gjendet i vdekur aktori i serialit “O sa mirë” (Foto)

Një person është gjetur pa shenja jetë në një veturë në rrugën Gjakovë-Goden. “Me datë 24.04.2018 në ora 07:50 stacioni policor Gjakovë është njoftuar se...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °