0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Madagaskari njeh pavarësin e Kosovës

Pavarësinë e Kosovës e ka njohur edhe një shtet. Ai është Madagaskari, i cili sonte ka njohur zyrtarisht Kosovën. Kjo është bërë të ditur ministri...

Kisha serbe kërkon që emri “Kosovë e Metohi” të zëvendësohet me “Serbia e Vjetër”

Në Matica Srpska (Amëza Serbe) në kryeqytetin e Vojvodinës është mbajtur tryeza e rrumbullakët “Kosova e Metohia: dje, sot, nesër”, përmes së cilës ky...

Montogomery udhëhoqi Planin për rrëzimin e Milosheviqit, ndodhitë në Kosovë të ngjajshme me Vukovarin

Në Londër më 2002 ka dalë nga shtypi libri “Milosheviqi” i gazetarit dhe i publicistit britanik Adam LeBor, korrespondent shumëvjeçar i “Independent”-it dhe i...

Haradinaj premton t’i përkrahë atletët e prekur me sindromën Down

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj priti në takim Medina Surdullin, e prekur me Down Syndrome e cila në garën e notit të...

Bosnja paralajmëron njohjen e Kosovës, Serbia në panik

“Pres që Presidenti i Serbisë, për shkak të njoftimit nga Bakir Izetbegoviç se Bosnja dhe Hercegovina do ta njohë pavarësinë e Kosovës, të thërrasë...

Ngriten dyshime se spitalet në Serbi kanë shitur foshnja në Kosovë

Vjedhja e foshnjave nga lagjet serbe është një nga çështjet më të mëdha në Serbi, shkruan sot portali serb B92 duke cituar agjencinë ruse...

CIA: Thaçi dhe Shërbimi sekret Frances prangosin Haradinajn

CIA: Spiuni i Francës Thaçi kurdisi arrestimin e Haradinajt që t’mos merrte pjesë në inaugurimin e Trumpit Edhe Agjencia amerikane e intelegjencës ka reaguar pas...

Vuçiqi flet për marrëveshje historike me shqiptarët

Teknika e re, artileria dhe avionët e forcave të armatosura serbe nuk përfaqësojnë kërcënim për askënd; ato janë thjesht prova se Serbia i vlerëson...

Arrihet koalicioni mes VV dhe AKR në Prishtinë

ëvizja Vetëvendosje dhe AKR kanë arritur koalicion në komunën e Prishtinës, njofton Klan Kosova. Kandidati për Kryetar të Prishtinës nga radhët e Vetëvendosjes, Shpend Ahmeti,...

Serbia nënshkruan hyrjen e rusëve në Kosovë

Drejtori i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë Marko Djuric dhe Branimir Nesic, shefi i zyrës rajonale për OJQ-Ballkan “mision humanitar...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °