0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Lutfi Haziri i përgjigjet Haradinajt për Preshevën, e quan frikacak

Kryeministri Ramush Haradinaj mbrëmë një një intervistë e ka quajtur shakaxhi Lutfi Hazirin, i cili, sipas tij, çështjen e Luginën e Preshevës e përdor...

Kasapi e merr lopën e ngordhur në përrua, e shet për mish

Një ngjarje e pazakontë dhe kriminale ka ndodhur në fshatin Busavatë të Komunës së Kamenicës. Një lopë e ngordhur të cilën pronari e ka...

Flet avokati i Burdushit: Është qesharake arsyeja pse po mbahet ai në paraburgim

Avokati i mjekut popullor, Hysri Peqanit në Frontal Live ka thënë që është e paarsyeshme që është arrestuar Burdushi, sepse është qesharake sipas tij...

Sveçla: Policia është dashur ta ndalojë Thaçin pasi që Putin mund t’i ketë dhënë...

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla, ka thënë se Presidenti Hashim Thaçi do të duhej të ndalohej nga policia me të arritur në Aeroportin...

Porosia nga Britania e madhe: Do të shkelim çdo vend që del në anën...

Britania e Madhe po ndërmerr hapa konkrete për ta ndarë Serbinë nga Rusia dhe për t'i siguruar Kosovës vend në Kombet e Bashkuara, shkruan...

E thot Amerika: Po shkëmbimit të territoreve

I pyetur nga Radio Evropa e Lirë se çfarë mendon për idenë e shkëmbimit të territoreve në mes të Kosovës dhe Serbisë ai ka...

Lajm i madh për Kosovën, Pence: Kosova së shpejti në NATO

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Mike Pence, ka thënë sot në Podgoricë se Kosova shumë shpejt do të bëhet pjesë e NATO-s. Sipas...

A po formohet Alternativa Socialdemokrate e Visar Ymerit?

Pas përplasjeve të fundit brenda lëvizjes “Vetëvendosje”, me kalimin e kohës vetëm se po thellohet “hendeku” mes dy taborëve të kësaj partie: ai i...

Ekskluzive: Ndërroi jetë Adem Demaçi

Simboli i rrezistencës kundër okupimit serb të Kosovës, Adem Demaçi, para pak minutave ka ndërruar jetë. Këtë lajm të hidhur e bëri të ditur...

Vëllezërit kosovarë për biznes, sot zgjodhën Serbinë dhe jo Shqipërinë, 70 kompani nga Serbia...

Biznese serbe, të cilat tanimë janë shumicë në Panairin “Prishtina 2018">2018”, kanë ndryshuar edhe agjendën e hapjes të këtij panairi. Derisa në vitet e mëhershme...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °