0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Thaçi tregon se kur Kosova do ta hiqte taksën ndaj Serbisë

Deklarata e presidentit Hashim Thaçi dhënë për gazetën “The Washington Post”, bëri bujë në media. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë dhënë për...

Engel thotë se do të punojë në të mirë të popullit të SHBA’së dhe...

Pas urimit të presidentit Thaçi për Eliot Engel për zgjedhjen e tij në mandatin e tij si Kryetar i Komitetit për marrëdhënie nga Jashtë...

Banorët e Irzniqit kapin hajnin vetë dhe ja dorëzojn policisë (Video)

Një burrë kërkonte mëshirë pasi ishte kapur, gjatë tentimit për të kryer një vjedhje. I gjithë rasti ndodhi të mërkurën mbrëma në shtëpinë e familjes...

Abdixhiku: S’kalon ditë pa një lajm grabitjeje, është gjendje frike – A ka shtet...

A KA SHTET KËTU?, është pyetje e deputetit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, në lidhje me plaçkitjet e fundit që po ndodhin, e ku nga...

Zyrtari serb thotë se Shqipëria po e anekson Kosovën

Krijimin e pikave të përbashkëta kufitare ndërmjet Kosovës e Shqipërisë, zyrtari serb Milovan Drecun e ka quajtur heqje kufijsh ndërmjet dy vendeve, transmeton Koha.net. Lidhur...

Suma: Paratë e dekorimeve të qytetit për festat e fundvitit do të shkojnë për...

Komuna e Hanit të Elezit nuk do të zbukurohet për festat e fundvitit. Kështu ka vendosur kryetari i saj, Rufki Suma. Suma shprehet se...

Përsëri plaçkitje me armë në Kosovë

“Sot rreth orës 18:00, kemi marrë informatën për një grabitje të armatosur në një institucion mikrofinanciar në Fushë Kosovë. Në vendin e ngjarjes janë...

Haradinaj ia dhuron flamurin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë vëllait të policit të...

Kryeministri Ramush Haradinaj ka vizituar sot familjen e policit të vrarë Izet Demajt. Përveç ngushllimeve, Haradinaj i ka dhuruar vëllait të Izetit, Rrustem Demajt,...

Vritet hajni nga policia e Kosovës (Pamje të rënda-Video)

Klan Kosova mëson se personi i vrarë dyshohet se kishte tentuar të plaçkiste një bankë dhe në të njëjtën kohë Policia është detyruar të...

Haradinaj feston Krishtlindjen në shtëpinë e mikut të tij, zv.ministrit Berisha

Kryeministri Ramush Haradinaj ka shkuar te një mik i tij për të festuar Krishtlindjet. Ai pas pjesëmarrjes së tij në festën e Katedrales “Shën Nënë...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °