0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Këto janë premtimet që ju dhanë Thaçit nga amerikanët

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka ka zbuluar detaje pas takimit me këshilltarin për Sigurinë Kombëtare të SHBA’ve, John Bolton. Thaçi ka thënë se nga...

Aliu pyet Haradinajn: Çka u bë me Çakorrin, Bjelluhën e Zhlebin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj për çështjen e korrigjimit të demarkacionit me Malin e Zi. Ai...

Tramp letër Vuçiçit: Marrëveshje me Kosovën,në të kundërtën do t’i binit ekstremisht pishman

Më 18 dhjetor u bë e ditur se presidenti amerikan, Donald Trump, i dërgoi një letër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit. Në letrën e Trump...

Haradinaj: Trepçën dhe Ujmanin nuk e japim për minare të xhamive të Preshevës

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka dhënë një intervistë në emisionin “Pressing”, me Leonard...

Deda për letrën e Trump’it: Kështu ta palon Amerika

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ilir Deda, ka folur për letrën që presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ia ka dërguar...

„Serbia angazhoi vajza të bukura kundër Kosovës“ thot Pacolli për dështimin në Interpol

Për më shumë se katër orë, ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli, u është përgjigjur pyetjeve të deputetëve të Komisionit për Punë të...

Tramp letër Thaçit: Paralajmëron marrëveshje historike mes Thaçit e Vuçiçit

Presidenti amerikan Donald Trump, përmes një letre, i ka kërkuar liderëve politik në Kosovë që të kenë unitet në arritjen një marrëveshje gjithëpërfshirëse...

Faqja shqipfolëse që bënë thirrje të luftohet Ushtria e Kosovës

Një faqe në Facebook, e quajtur ”Thirrja Në Islam” ka bërë një postim skandaloz. Kjo faqe në gjuhën shqipe ka postuar një fotografi ku shihet...

Kështu dukej fytyra e Mogherinit pasi debatoi me kryeministrin Haradinajn për kufijtë (Foto)

Takimi i mbajtur sot në Bruksel për MSA-në mes zyrtarëve kosovarë dhe atyre të BE-së nuk ka kaluar pa tensione. Në takimin, në Bruksel, mes...

Arrin efektin e parë taksa kundër Serbisë, BE ofron një kompromis

BE letër Haradinajt: Suspendoni deri të hënën tarifën ndaj Serbisë, ne ofrojmë zëvendësimin e emërtimit UNMIK me Kosovo* Përfaqësuesja e lartë e BE-së Mogherini, Komisionerja...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °