0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Veseli: Kosova e pret me kënaqësi bashkëpunimin me Donald Trump

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka përgëzuar fitoren e Donald Trumpit në zgjedhjet presidentciale, duke thënë se Kosova e pret me kënaqësi...

Hoxhaj në Zvicër dhe Lihtenshtajn, kërkon mbështetje për zhvillim ekonomik dhe investime

Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj ka zhvilluar vizitë zyrtare në Zvicër dhe në Lihtenshtajn. Gjatë kësaj vizite, Hoxhaj është takuar me...

Lunaçek: Demarkacioni të ratifikohet patjetër

Raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovë, Ulrike Lunaçek ritheksoi rëndësinë e ratifikimi të marrëveshjes për Demarkacionin me Malin e Zi për liberalizimin e vizave...

Çka regjistruan kamerat e sigurisë në burg, te dhoma e Astrit Deharit?

Askush nuk është parë duke hyrë apo dal nga dhoma e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit Deharit në kohën kur dyshohet se i ndjeri ka...

Paqartësi rreth Asociacionit, BE-ja pret veprime të shpejta

E paqartë mbetet rruga të cilën do ta ndjekë Qeveria në hartimin dokumenteve të cilat vënë bazat e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Qeveria...

Kroacia fshinë nga BE-ja Serbinë

Kroatët vazhdojnë të mbeten kokëfortë në qëndrimin e vet lidhur me mos hapjen e kapitullit 23 të negociatave BE – Serbi. Për këtë arsye...

Mercenarët Rusë që bënë krime në Kosovë dhe Bosnje

Sa mercenarë rusë kanë luftuar në anën serbe gjatë luftës së Bosnjës dhe të Kosovës? Si ishte i organizuar rrjeti i mercenarëve rusë në...

Haskuka e quan Thaçin analfabet

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka, duke iu referuar presidentit, Hashim Thaçi ka shkruar se t’i thuash demarkacionit dhe 8200 hektarëve “politike ditore” është...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °