Sonntag, Juni 24, 2018
Fluidi Coorporation Fluidi Corporation

Një i vrarë dhe një i plagosur nga Kumanova në Reçicë të Vogël

Një I vrarë dhe një i plagosur është bilansi I përleshjes së armatosur që ka ndodhur në ora 18.20 në rrugën 176...

Për 113 km rrugë Kumanovë – Gostivar paguani taksë kthyese 11€

Pas demolimit të sporteleve të pagesës së rrugës në "Rrugën e kombit" rtvpresheva.com bëri një krahasim me pagesën e rrugës në aksin rrugor Kumanovë-Gostivar....

Udhëtarët e linjës Bazel-Shkup përjetojnë tmerrin në qiellin e Shkupit

Udhëtarët që kanë fluturuar nga Bazeli i Zvicrës për në Shkup me kompaninë e Wizzair janë përballur me probleme dhe tension gjatë aterimit. E gjithë...

Kokat e ish-policisë që do të hetohen nga Specialja për Sopotin?!

Ish-ministri i brendshëm, Hari Kostov, ish-shefat e shërbimit sekret Branko Bojçevski dhe Zoran Verushevski janë nën hetime nga Prokuroria Speciale për rastin e Sopotit,...

Tre persona sulmojnë kazermën e ushtrisë në Shkup, një ushtar përfundon në spital

Ministria e punëve të brendshme ka njoftuar se më datë 18.03.2018 (të dielën) në ora 21 e 20 minuta, në SPB-në e Shkupit është...

Ekskluzive: Gjykata shpall të pafajshëm të akuzuarit e Sopotit

Shkup, 19 mars – Gjykata Penale i shpall të pafjshëm të akuzuarit për rastin Sopoti. Ky vendim erdhi pas fjalës përfundimtare të kryeprokures speciale Katica...

Kështu feston lirinë vrasësi Boban Iliq

Shkup, 16 mars – Vrasësi i Almir Aliut djaloshit katër vjeçar nga Kumanova, Boban Iliq dje u lirua nga Gjykata duke u rikualifikuar lënda...

Kumanovë: Gjykata e liron nga burgu Boban Iliqin, vrasësin e Almirit

Gjykata Themelore në Kumanovë ka vendosur që ta rikualifikojë lëndën e vogëlushit Almir Aliu. Pas këtij vendimi ndaj të akuzuarit Boban Iliq rëndon akuza...

“Çmendet” Ivanovi: Nuk do ta nënshkruaj kurrë ligjin e Gjuhës shqipe!

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorgje Ivanov përmes një komunikatë drejtuar mediave, për miratimin e sotëm në Kuvend të Ligjit për gjuhën shqipe ka...

Tensione në Kuvendin maqedonas, pengohet përplasja fizike mes Xhaferit dhe Gruevskit

Në seancën e sotme të Kuvendit të Maqedonisë në të cilën ishte debatuar për Ligjin e Gjuhëve që u miratua ka pasur tensione të...