Sonntag, Juni 24, 2018
Fluidi Coorporation Fluidi Corporation
Ballina Sport

Sport

From festivals in Florida to touring Dracula’s digs in Romania, we round up the best destinations to visit this October. As summer abandons Europe again this October, eke out the last of the rays and raves in Ibiza, where nightclubs will be going out with a bang for the winter break. When the party finally stops head to the island’s north.

E zgjodhi Zvicrën para Kosovës, por sot Zvicra “e la me gjishta në gojë”

Zvicra e ka lënë teleshikues të Botërorit futbollistin kosovar, Florent Hadërgjonaj. Gazeta e famshme zvicëriane, “Blick” bën të ditur se Hadërgjonaj nuk është as ntë...

Zidane: Krejt lojtarët gati për finalen e Kievit

Të gjithë futbollistët do të jenë të gatshëm për finalen e Kievit, ka thënë tekniku francez, që ka dhënë detaje për ecurinë e rikuperimit...

Salah bojkoton Botërorin ? Nuk do ta besoni arsyeje pse

Mohamed Salah është padyshim lojtari i momentit. Ai cilësohet si zbulimi i këtij sezoni dhe kandidati kryesor për të hyrë në garën ndërmjet Lionel...

Xhaka: Nder i madh për të qenë kapiten i Arsenalit, faleminderit Topçinj për mbështetjen

Granit Xhaka ka folur pas ndeshjes ndaj Manchester Unitedin, ku ishte kapiten i Arsenalit. Arsenali ka humbur në udhëtim te Manchester Unitedi me rezultat të...

Efekti Salah, 70 persona konvertohen në myslimanë!

Mohamed Salah është bërë një inspirim për tifozët anglez të Liverpoolit që nga transferimi i tij nga Roma në fillim të këtij sezoni. Ai po...

Alarm në Serbi: Kapiteni i kombëtares serbe do ta vesh fanellën e Kosovës

Ish-anëtari i të gjitha ekipeve të të rinjve të ekipit kombëtar serb të futbollit, Arton Zekaj, së shpejti mund të veshin fanellën e përfaqësueses...

Fitore turpi e Realit të Mdridit, arbitri dërgon Realin në gjysëmfinale

Një çerekfinale që do të mbahet mend gjatë në botën e futbollit. Juventus ka bërë njërën prej paraqitjeve më të mira në Ligën e Kampionëve...

Punë e kryer: Salah – Real Madrid, lajm i madh nga Spanja

Lajmi është bërë publik nga media spanjolle e cila e bën fakt të kryer transferimin e Salah te gjigantët e Real Madridit. Kur dukeshin se...

Akrobacioni i mahnitshëm i Ronaldos – Këmba shkoi në lartësi dy metra e 38...

Kryetitulli i gazetave evropiane është goli i shënuar në mbrëmjen e së martës nga Cristiano Ronaldo në ndeshjen Real Madrid – Juventus. Portugezi shënoi një...

U kry! Gareth Bale transferohet të gjiganti nga Serie A

Uellsiani ka disa oferta nga Anglia dhe nga PSG, mirëpo së fundmi në garë është futur edhe një klub, përcjell lajmi. Sipas “Don Balon”, interesim...