E diel, Mars 18, 2018

Rama ja kthen Rusisë: Jam krenar kur akuzohem se mbroj interesat e shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama ju asht përgjigj akuzave të Ministrisë së Jashtme ruse, simbas së cilës, ai kërkon me trazue Maqedoninë me “Platformën e Tiranës”. Rama...

“Rama: Nëse nuk na pranon BE, variantet e tjera janë Rusia, Kina dhe Islami...

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në Facebook një deklaratë të bërë nga Kryeministri, Edi Rama në një forum të mbajtur...

Gjysma e shqiptarëve jetojnë jashtë atdheut, 160 mijë janë burgjeve të botës

Në Shqipëri jetojnë rreth tre milionë shqiptarë, por në pjesën tjetër të botës jetojnë edhe jo më pak se tre milionë të tjerë. Ministri i...

Publikohet fotoja e panjohur kur Sali Berisha falë namaz

Në rrjetet sociale është publikuar një foto ku shihet Sali Berisha në një xhami. Publikuesi i fotos thot se fotografija është realizuar në xhamin...

“Çmendet” Monika Kryemadhi, heq çizmet dhe qëllon Edi Ramën në parlament (Foto)

Monika Kryemadhi nuk është përmbajtur në seancën e sotme. Pasi e quajti të çmendur dhe të sëmurë mendor kryeministrin Edi Rama, ajo ka hequr çizmet...

Në një pjesë të Gjirokastrës, greqishtja bëhet gjuhë zyrtare

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati diskutoi me banorët e Derviçanit, në Gjirokastër, ligjin e ri të pakicave kombëtare dhe projektet zhvillimore të...

Shifra tronditëse, gjysma e shqiptarëve duan të largohen nga vendi

Rezultatet e sondazhit treguan se gjatë vitit të kaluar 48 për qind e shqiptarëve dëshironin të iknin nga vendi, ndërsa këtë vit kjo kategori...

Rama me urgjencë në Amerikë pas “bombave” të Lu-së

Kryeministri Edi Rama ka fluturuar drejt Amerikës në një vizitë 24 orëshe. Burime pranë kryeministrisë bëjnë me dije se arsye për këtë vizitë ka...

Lu: Shqiptarë falemderit për Amerik por ju nuk e doni vendin tuaj

Të dashur qytetarë shqiptarë! Ju drejtohem juve, për t’ju falenderuar për pjesëmarrjen masive në lotarinë amerikane. Kjo tregoi vlerësimin e lartë që keni ju për...

Pandeli Majko ngarkohet ministër për shqiptarët jashtë Shqipërisë

Ish-kryeminstri i Shqipërisë, Pandeli Majko, ka marrë një detyrë të re në Qeverinë e dytë të Edi Ramës. Për herë të parë është bërë një...