Sonntag, Juni 24, 2018
Fluidi Coorporation Fluidi Corporation

Shqipëria i ofron baza tokësore, detare e ajrore ushtarake SHBA-së

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, James Mattis, falënderoi sot Shqipërinë për angazhimin e saj në NATO si një vend aleat, kontributi i së cilës shkon...

Urime Shqipëri…Mogherini: Shqipëria hapë negociatat për përafrim në BE

Mogherini: Shqipëria e Maqedonia hapin negociatat për përafrim në BE, Kosova duhet të presë Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka rekomanduar që...

Plas sherri në PS, Majko përplas karrigen dhe largohet nga Kuvendi pas rrëzimit të...

Edhe pse opozita nuk ka qenë e pranishme në Kuvend, kjo nuk i ka shmangur incidentet në sallë. Debati brenda shumicës ka nisur gjatë...

Mediat greke zbulojnë marrëveshjen e fshehtë Rama-Erdogan

Ndërkohë që në Shqipëri ka kaluar në hije marrëveshja e detit me Greqinë, mediat në vendin fqinj i kanë kushtuar një tjetër artikull kësaj...

E dhimbshme: Shkatërrimi dhe djegia e sporteleve arrin në miliona euro(Video)

Dëmi i shkaktuar në pikën ku bëhet pagesa për kalimin në Rrugën e Kombit arrin në disa miliona euro. I kontaktuar nga Ora Neës,...

Rama: Serbia nuk do të hyjë në BE para Shqipërisë

Serbia nuk do të bashkohet me Bashkimin Evropian përpara Shqipërisë, edhe pse Beogradi është caktuar kandidat i parë në radhë për anëtarësim, ka thënë...

Trump i propozoi shqiptarit postin e ambasadorit në Tiranë, ja pse e refuzoi

Një shqiptar ka refuzuar ofertën e presidentit Donald Trump për t’u rikthyer në Shqipëri si ambasador i SHBA-ve. Kandidati republikan për guvernator, Peter Lumaj, i...

Përbytet edhe autobusi me udhëtar në Durrës (Video)

Pas reshjeve të shumta në Shqipëri kanë filluar edhe përmbytjet në shumë zona. Njëra nga zonat më të rrezikuar për momentin është Durrësi, ku...

Arrestohet prifti serb, u kap me 27 kilogramë drogë në Shqipëri

Policia shqiptare i raportoi MUP-it serb se prifti Milan Jordoviç, 41 vjeç, dhe një predikues i transformuar në një grua Zoran Marinkoviç (43), rregullisht...

Kamenos dërgon shqiptarët të vriten me turqit, dëshmi rrëqethëse nga kufiri

Situata është tensionuar shumë mes Greqisë dhe Turqisë gjatë muajve të fundit me fërkime të vazhdueshme në det, ajër dhe tokë. Grekët dhe turqit...