0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Hakmirret Greqia, policia vret shqiptarin në kufi

Një përleshje e armatosur ka ndodhur këtë pasdite të enjte në afërsi të kufirit mes Shqipërisë e Greqisë, në zonën e Pogonit në Janinë. Media...

Qëllon policinë shqiptare, vritet terroristi grek nga forcat RENEA

Një ngjarje e rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur në Gjirokastër. Mësohet se i vrarë, gjatë ditës së sotme, ka mbetur një person. Sipas informacioneve paraprake...

Vajza bukuroshe shqiptare i shitet serbit për 3000 euro

Dhjetëra të rinj serbë për çdo muaj martohen me shqiptare të reja nga zonat veriore të Shqipërisë. Për një nuse shqiptare paguhen 3 mijë euro...

Telekom Albania drejt shitjes, a do ta blejë Telekom Serbia?

Telekom Albania, kompania e parë e telefonisë së lëvizshme në Shqipëri është në negociata për t’u shitur. Gjiganti Deutsche Telekom, i cili zotëron paketën...

Nga e hëna kalimi nëpër Rrugë të Kombit kushton 5 euro

Në datën 17 shtator 2018 nis tarifimi në autostradën Milot-Morinë, ku invalidët e punës dhe shtresat në nevojë do të kenë zero tarifim dhe...

Ka lindur fëmijën e tetë, shqiptarja thotë se dëshirojnë të bëjnë 10 fëmijë (Video)

Është një nga rastet e rralla sot në Shqipëri që një nënë 31 vjeçare të sjellë në jetë brenda 10 viteve tetë fëmijë. Lulije...

Mustafo Nano: Kosovarët kanë gjak serbi

Analisti i njohur, Mustafa Nano, tregon të vërtetën e pjesëmarrjes së tij në një konferencë të organizuar nga agjencitë shtetërore të lajmeve në Beograd. Sipas...

Ismail Kadare në gjendje të rëndë shëndetësore

Shkrimtari i njohur shqiptar është shtruar ne urgjencë në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. Është poeti, Arti Lushi ai që jep lajmin e keq...

Nuk do ta besoni numrin e tërmeteve që „shkundën“ Shqipërinë… priten sërish lëkundje

Shqipëria u ‘shkund’ dje nga disa tërmete, ku më i forti ishte me magnitudë 5,2 shkalla rihter, duke alarmuar qytetarët. Në një lidhe telefonike për...

Del dokumenti, Enver Hoxha ishte një injorant që ngeli katër herë në klasë (FOTO...

Studiuesi Hasan Bello ka publikuar sëfundmi një dokument të rrallë, i cili lidhet me arsimimin e diktatorit Enver Hoxha kur ai ishte i ri. Bëhet...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °