0.1 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Palestina: Faleminderit Shqipëri!

Pasi parlamenti i Shqipërisë rrezoi me shumice te votave kërkesën e Partisë Demokratike per te ndryshuar voten ne OKB, lidhur me rezolutën mbi Jerusalemin,...

Kotzias: arritëm marrëveshje për detin, kufirin do ta bëjmë 12 milje, s’ka çështje çame...

Shqipëria dhe Greqia duket se kanë arritur një marrëveshje paraprake për kufirin detar. Ministri i jashtëm grek Nikos Kocias, gjatë një interviste me një...

Arrestohet prifti serb, u kap me 27 kilogramë drogë në Shqipëri

Policia shqiptare i raportoi MUP-it serb se prifti Milan Jordoviç, 41 vjeç, dhe një predikues i transformuar në një grua Zoran Marinkoviç (43), rregullisht...

“Rama: Nëse nuk na pranon BE, variantet e tjera janë Rusia, Kina dhe Islami...

Kreu i deputetëve të LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar në Facebook një deklaratë të bërë nga Kryeministri, Edi Rama në një forum të mbajtur...

Turqia në raketat që po sulmon Sirinë, falenderim Kosovës dhe Prizrenit

Ushtria turke ka shkruar mesazhe për Kosovën në raketat që po i përdorë për të sulmuar qyetin sirian Afrin. Turqia është përkujdesur që të shfaq...

“Çmendet” Monika Kryemadhi, heq çizmet dhe qëllon Edi Ramën në parlament (Foto)

Monika Kryemadhi nuk është përmbajtur në seancën e sotme. Pasi e quajti të çmendur dhe të sëmurë mendor kryeministrin Edi Rama, ajo ka hequr çizmet...

Publikohet fotoja e panjohur kur Sali Berisha falë namaz

Në rrjetet sociale është publikuar një foto ku shihet Sali Berisha në një xhami. Publikuesi i fotos thot se fotografija është realizuar në xhamin...

Rama ja kthen Rusisë: Jam krenar kur akuzohem se mbroj interesat e shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama ju asht përgjigj akuzave të Ministrisë së Jashtme ruse, simbas së cilës, ai kërkon me trazue Maqedoninë me “Platformën e Tiranës”. Rama...

Gjysma e shqiptarëve jetojnë jashtë atdheut, 160 mijë janë burgjeve të botës

Në Shqipëri jetojnë rreth tre milionë shqiptarë, por në pjesën tjetër të botës jetojnë edhe jo më pak se tre milionë të tjerë. Ministri i...

Qindramijëra protestues në Tiranë

Opozita në Shqipëri mbajti gjatë ditës së sotme një protestë përballë kryeministrisë. I pranishëm në këtë protestë ishte edhe ish-kryeministri dhe deputeti demokrat, Sali Berisha. Në...

Koha

Presevo
Nebel
0.1 ° C
1 °
-1 °
86 %
0.5kmh
75 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
3 °
Mi
5 °
Do
3 °