-1.6 C
Presevo
Sonntag, Januar 20, 2019

Shifra tronditëse, gjysma e shqiptarëve duan të largohen nga vendi

Rezultatet e sondazhit treguan se gjatë vitit të kaluar 48 për qind e shqiptarëve dëshironin të iknin nga vendi, ndërsa këtë vit kjo kategori...

Nishani viziton Qabenë në Mekë, djali i ti me veshje të posaçme të ritualit(Foto)

Presidenti Nishani ndodhet për një vizitë në Arabinë Saudite, ku siç dhe shihet në foto ka vizituar Qabenë e shenjtë, aty ku muslimanët...

Shqipëria zgjedh presidentin e ri, Ilir Metën

Ilir Meta është zgjedhur presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë, në raundin e katërt të votimit të mbajtur pasditen e kësaj të premteje...

Basha si Rama: Me LSI? Jo përsa kohë është në Qeveri

Partia që ai drejton po përballet sërish me një sfidë të parakohshme elektorale në Kolonjë, pas disfatës në Dibër. Opozita tani thotë se hashashi,...

Nishani fal namazin në xhaminë e Medinës, vizitë me djalin në Qabe (Foto)

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani ndodhet për një vizitë në Arabinë Saudite, shkruajnë mediat shqiptare. Po sipas medieve shqiptare, ai ka vizituar sot xhaminë e...

Qofte turke

  Për 4 persona 500 g mish viçi i grirë 2 qepë 1 e verdhë veze pak lëkurë limoni 3 lugë gjellë galetë 1 lugë...

Pizza me Wurstel dhe Ullinj

Për Brumin 4 persona Për Mbushjen 300 g salce domate 300 g mozzarella për pizza 200 g ullinj të zi 3-4 wurstel pak kripë pak...

Nga kanabisi në Shqipëri pësojnë edhe bletët

Viti 2016 ka qenë një vit dramatik për bletërritësit. Sipas të dhënave në shkallë kombëtare në Shqipëri, këtë vit janë shuar 40 për qind...

Në një pjesë të Gjirokastrës, greqishtja bëhet gjuhë zyrtare

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati diskutoi me banorët e Derviçanit, në Gjirokastër, ligjin e ri të pakicave kombëtare dhe projektet zhvillimore të...

Nesër bllokimi i rrugëve/Rama: Do arrestojmë! Basha: Nuk guxon dot!

Protesta e parë, kokë për kokë, e Lulzim Bashës si lider opozite është nesër nga ora 11.00- 12.00. Eshtë provë se sa mbështetës ka...

Koha

Presevo
Trüb
-1.6 ° C
0 °
-3 °
98 %
1.7kmh
90 %
So
4 °
Mo
2 °
Di
2 °
Mi
-0 °
Do
2 °